Inicatīva „Latvijas skolas soma”

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Rundāles novada dome 2018.gada 24.augustā ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Kultūras ministriju par iniciatīvas „Latvijas skolas soma” realizēšanu.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Finanšu līdzekļi tiek piešķirti atbilstoši Pilsrundāles vidusskolas skolēnu skaitam no 1. līdz 12.klasei.

„Latvijas skolas soma” piešķirtais finansējums tiks izmantots:

  • kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu utt. izmaksas
  • izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu utt. norišu izmaksām.

Nozīmīga ir sasaiste ar mācību procesu, ko plānots īstenot, izmantojot situāciju, kad Latvijas skolām tiek veidots un ieviests kompetenču pieejā balstītais mācību saturs.

Kontaktinformācija: speciāliste izglītības un IT jomā Zinaida Sparāne, tel. 22029011, zinaida.sparane@rundale.lv

Pasākumi un aktualitātes 2020

 
Pasākumi un aktualitātes 2019

Pilsrundāles vidusskolas skolēni projektā „Latvijas skolas soma” turpina iepazīt Latvijas vērtības

Latvijas “Skolas somas” pasākumu plāns decembrī

„Latvijas skolas soma” Pilsrundāles vidusskolā 2019.gada 1.pusgadā.

Pasākumi un aktualitātes 2018

Pielokām „Latvijas skolas somu” ceļā uz Latvijas simtgadi

Atklāta iniciatīva “Latvijas skolas soma”

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 01.06.2021. 10:36
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk