2019. gadā Latvijas Puķu draugi tiekas Dārza svētkos Rundālē!

Rundāles novada pašvaldība un  Rundāles pils muzejs šogad 29. jūnijā aicina visus Latvijas Puķu draugus kopīgi svinēt 13. Rundāles pils Dārza svētkus un 42. Latvijas Puķu draugu salidojumu. 

Rundāles pils muzeja organizētie ikgadējie Dārza svētki notiek jau kopš 2007. gada, tradicionāli – jūnija pēdējā sestdienā. Tie adresēti gan dārzkopības profesionāļiem, gan dārzu mīļotājiem un citiem interesentiem, arī kaimiņvalstu un citu zemju tūristiem. Vienmēr īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem. Svētkos iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus.
Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija gan rozes, gan tulpes un citas sīpolpuķes, gan kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, gan parteri, strūklaka, Zaļais teātris, medības un 18. gadsimta izklaides. Šogad Dārza svētki veltīti tēmai “Lapenes baroka dārzā”.

Dārza svētku “Lapenes baroka dārzā” programma*
2019. gada 29. jūnijā

Laiks
Norises vieta
Aktivitāte
11:00 - 18:00
Centrālās alejas laukumā
Karuselis
11:00
Zaļais teātris
Izrāde bērniem "Princese uz zirņa", pēc izrādes – rotaļas bērniem (Ditas Balčus teātris)
13:00
Lielā skatuve
Svētku atklāšana – Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses uzruna
Puķu draugu karoga svinīgā nodošana svētku organizatoriem
Polijas Čenstohovas cietokšņa garnizona biedrības priekšnesums
Izklaidējoši izglītojošs uzvedums "Lapenes baroka dārzā" kopā ar radošo apvienību "Spiediens"
16:00
Zaļais teātris
Izrāde bērniem "Princese uz zirņa", pēc izrādes – rotaļas bērniem (Ditas Balčus teātris)
18:00
Lielā skatuve
Svētku noslēgumā uzstājas grupa "Tautumeitas"
Visas dienas garumā
Liliju boskets
Spēles un radošās darbnīcas bērniem
Dārza alejās
Stādaudzētāju un mājražotāju tirdziņš
Austrumu puses ābeļdārzs
Polijas Čenstohovas cietokšņa garnizona biedrības 18. gadsimta vidus vēsturiskā rekonstrukcija (armijas nometne, lielkņaza galms, kājnieku mācību maršs, frizieru šovs, deju un rotaļu skate).

*programmā iespējamas izmaiņas

Dārza apskate un svētku programma sniegs Jums neaizmirstamus iespaidus par Rundāles pils franču dārza krāšņumu un burvību pašā rožu ziedēšanas kulminācijā. 42. Puķu drauga saieta dalībniekiem – Latvijas dārzkopības profesionāļiem, amatieriem un citiem interesentiem – noteiktās stundās būs iespēja doties ekskursijā pa franču dārzu muzeja dārznieku pavadībā.

Aicinām Dārza svētku tirdziņā piedalīties stādaudzētājus un dārza preču tirgotājus. Pieteikšanās anketa un nolikums drīzumā būs pieejams šeit. 

 Praktiskā informācija:

  • Ieejas maksa pasākumā – pieaugušajiem 6,00 €, skolēniem (no 7 gadu vecuma) 1 €, pensionāriem 3 €. Lai mazinātu rindas pie kasēm, lūdzam jau laikus iegādāties biļetes internetā
  • Svētku apmeklētāji un dalībnieki drīkstēs atkārtoti ienākt franču dārza teritorijā un iziet no tās, bet jāatceras, ka tādā gadījumā informācijas teltī jāizņem aproce, kas apliecina līdzdalību svētkos un iegādāto biļeti.
  • Tā kā svētki ir ļoti apmeklēti, organizētajām Puķu draugu grupām, kas ieradīsies ar autobusiem, pasākuma dienā būs iespēja autobusus novietot speciālā pašvaldības stāvlaukumā. Lūdzam autobusu šoferus vai attiecīgo pašvaldību pārstāvjus, kas nodrošina Puķu draugu saieta dalībnieku transportēšanu, līdz 17. jūnijam informēt par autobusu skaitu un cilvēku skaitu autobusos, sazinoties ar Rundāles novada domes Pašvaldības policijas inspektoru Mārtiņu Brikeri, mob. tālr.: 29145194, e-pasts: martins.brikers@rundale.lv.
  • Iespēju paēst pasākuma dienā nodrošinās gan ēdinātāji, kas pils dārzā būs ieradušies ar savu izbraukuma pakalpojumu, gan tuvējie pastāvīgie ēdināšanas uzņēmumi. Tāpat iespējams līdzpaņemto sviestmaizi apēst pils dārzā – viss atkarīgs no vēlmēm un vajadzībām.
     - Organizētajām Puķu draugu grupām iespējams pieteikt pusdienas, zvanot pa tālr. 29224624 (Anita Leitlante, Rundāles pils krogs) līdz 17. jūnijam. Norēķināšanās skaidrā naudā uz vietas.

Informācijai par Dārza svētku norisi aicinām sekot līdzi Rundāles pils muzeja mājaslapā vai sociālā tīkla Facebook lapā
Informācija un atbildes uz jautājumiem: pr@rundale.net vai 25421366 (Ilze)

/Foto: No Rundāles pils Facebook lapas./ 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 08.04.2019. 16:51
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk