Aktuāli lauksaimniekiem - Par platību maksājumiem 2014. gadā

Pieteikšanas kartība šogad principiāli nav mainījusies.

Izmaiņas 2014. gadā:

  • atcelta prasība, kas noteica, ka vienoto platības maksājumu (VPM) var saņemt tikai par lauksaimniecības zemi, kas 2003.gada 30.jūnijā bija labā lauksaimniecības stāvoklī. VPM šogad varēs saņemt par ikvienu lauksaimniecības zemes hektāru, kas būs labā lauksaimniecības un vides stāvoklī;
  • lai lauksaimniecības zemi, kas 2003. gada 30. jūnijā nebija labā lauksaimniecības stāvoklī, iekļautu lauku blokos, līdz šī gada 1.maijam LAD RLP iesniedzams lauku bloku precizēšanas iesniegums;
  • atcelts atsevišķais maksājums par cukuru;
  • atcelta prasība par samazinājumu piemērošanu pārejas posma valsts atbalstam saņēmējiem, kuri kopumā tiešajos maksājumos saņem vairāk par 5000 eiro gadā;
  • grozīta laba lauksaimniecības un vides stāvokļa prasība par minimālo lauksaimniecības dzīvnieku blīvumu, platības slieksni samazinot no 50 ha uz 30 ha. Šogad atbalsta pretendentiem, kuru VPM platība būs 30 ha vai lielāka un ja zālāju īpatsvars būs lielāks par 50%, būs jānodrošina minimālais lauksaimniecības dzīvnieku blīvums vismaz 0,2 liellopu vienības uz zālāju ha. Izņēmumu noteikumi netiek grozīti.

Plašāku informāciju var lasīt Zemkopības ministrijas nozares portālā: "Tiešo maksājumu veidi, saņemšanas nosacījumi un provizoriskās likmes 2014.gadā".

Pieņemšana pie lauku attīstības konsultantes

Rundāles novada lauku attīstības konsultantes Ludmilas Knokas pastāvīga darbavieta atrodas Bērstelē, Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centrā (Viesturu pagasta pārvalde).

Platību maksājumu dokumentu sagatavošanas laikā no 22.aprīļa līdz 14.maijam pieņemšanas laiks Pilsrundālē ir Rundāles novada dome, pirmdienās no plkst.10.00 līdz plkst.18.30.
Pārējās darba dienās apmeklētāju pieņemšana notiek Bērstelē.

Tāpat kā iepriekšējos gados, tiks organizēta nepieciešamo dokumentu atvešana no Jelgavas LAD 16.aprīlī, kā arī aizpildīto dokumentu iesniegšana 14.maijā.

Lūdzu līdz 14. aprīlim paziņot, zvanot uz tālruni 29293446, savu vēlmi izmantot šo iespēju, lai varētu atvest kartes visiem, kam tas ir nepieciešams.

Ludmila Knoka,
Rundāles novada lauku attīstības konsultante 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 26.03.2014. 09:28
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk