Foto un video – animācijas darbnīcā Saulainē rada multfilmas

Foto un video – animācijas darbnīcā Saulainē rada multfilmas - Rundāles novada dome

2.aprīļa svētdienas rīts Saulainē, jauniešu centrā „Strops”, sākās brīvdienai neraksturīgi agrā laikā - tur biedrība „BM Studio Zemgale” organizēja animācijas darbnīcu.  Ar animācijas tehnikām iepazīstināja Dmitrijs Ščegoļevs un Artūrs Šlosbergs.

Ir dažādas animācijas tehnikas – var zīmēt, kustināt lelles un dažādus priekšmetus, animēt datorā jau gatavas sagataves. Animācijas darbnīcā lielākā daļa dalībnieku izvēlējās leļļu animāciju ar stopkadru (angliski “stop motion”) animācijas elementiem.  Leļļu animācijas galvenā būtība ir – katra kadra tapšanai lelles poza vai novietojums tiek nedaudz izmainīts un katras kustības izmaiņa tiek fotografēta. Tiek fotografēti atsevišķi kadri, kas pēc tam datorā tiek samontēti viens aiz otra, radot ilūziju par kustību.

Darbnīcā katrai domubiedru grupiņai organizatori piešķīra gan fotoaparātus, gan kasti ar dažādām lellēm.  Pēc tam visus attēlus Artūrs Šlosbergs datorā samontēja, tādējādi izveidojot video failu.
Pamatīgākais darbs pirms leļļu kustināšanas ir scenārija izveidošana.  Kad scenārijs gatavs – tiek piemeklēts vai uzzīmēts fons un var sākt kadru fotografēšanu. Šādi komandā darboties ir vienkāršāk – viens fotogrāfē, pārējie kustina lelles.

Atšķirībā no leļļu animācijas, stopkadru animācijā tiek pielietoti jebkādi elementi, ne tikai lelles, bet arī mēbeles, cilvēki, papīra lapa, zīmuļi, bumba utt. Stopkadru animācijas lielākā priekšrocība ir tās spēja parādīt to, kas realitātē nebūtu iespējams, piemēram, ka krēsls pats pārvietojas pa grīdu, vai zīmulis pats uzzīmē māju.

Animācijas radīšanas process šķita interesants, bet darbietilpīgs – divu stundu laikā safotografējām 119 kadrus, bet multfilma „Sivēna prieks” sanāca 19 sekundes gara. Šajā pirmajā animācijas darbnīcā dalībnieki radīja piecas animācijas - četras – leļļu un vienu - zīmētu.

Paldies „BM Studio Zemgale” par lielisko iespēju! Ar nepacietību gaidām nākamo animācijas – 3D- darbnīcu!

Raivis, Eva un Vita Reinfeldi


Video

Fotomirkļi /Artūrs Šlosbergs/

 

 


 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 06.04.2017. 09:43
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 2122
23 24 25 26 27 28 29
30

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas