Gaismas lāpu ceļš Saulgriežos

Sagaidot 2020.gada vasaras Saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas pa Latvijas (pie)robežu, tiks nestas Gaismas lāpas - izgaismojot Latviju, veidojot Gaismas un mīlestības ceļu.
Apvienojoties 1836, Stirnubuks.lv komandām, Dinam Vecānam, kurš 2017. gadā apskrēja apkārt Latvijai un brīvprātīgo tempa turētāju komandām, divas gaismu lāpas no Krāslavas uzsāks ceļu viena otrai pretī, lai nepilnu 6 dienu laikā 20.jūnija novakarē satiktos Kolkas ragā. Skrējiens uzsāksies 16.jūnijā, un tā dalībnieki mainīsies aptuveni ik pa 20 km, nododot lāpu viens otram, nodrošinot Gaismas ceļa nepārtrauktu ritējumu, vijoties ap Latviju. Skrējiens notiks pa 1836 ceļu, ceļu, kas 2018. gadā tika dāvāts Latvijai tās 100gadē.
 
Viena no aktīvākajām Rundāles novada skrējējām Gita Muceniece ar komandas biedrenēm Skaidrīti Šnitku un Evitu Ozolu uzņēmušās veikt posmu, kas vīsies cauri Rundāles novadam. Gita ar komandu veiks posmu no Saulaines līdz Svitenei. Lāpas saņemšana Rundāles novadā Saulainē notiks 17.jūnijā ap plkst 00.36 un nodošana Svitenē 18.06, ap plkst 3.00. Ievērojot distanci aicināti atbalstītāji uz lāpas saņemšanas un nodošanas vietām, kā arī gribētāji ieturot distanci var meitenēm pievienoties skrējienā jebkurā trases posmā.
1836 ceļš simbolizē ceļu uz brīvību. To trīs gadu garumā, sākot ar 2016. gadu, veidoja gājēji - brīvprātīgie, kas devās ekspedīcijās pa Latvijas pierobežu meklējot, atklājot, ieraugot katras vietas unikalitāti tās dabā, vēsturē un cilvēkos, lai galu galā to visu apvienotu vienā, nedalāmā Ceļā, ļaujot lepoties par savu Tautu, Zemi un Valsti.
Lai arī ceļš uz brīvību izklausās viegls un gaišs, tas vienmēr piedāvā kādus grūtākus brīžus un pateicoties tiem, mums ir iespēja kļūt viedākiem un gudrākiem. Arī šī brīža Latvijas un pasaules situācija, visus cilvēkus ir ievedusi grūtā laikā ar daudziem izaicinājumiem. Lai neapjuktu to priekšā, mēs izvēlamies vairot Gaismu sevī, ļaujot iemirdzēties skaistajam mums apkārt.
Skrējiena laikā no vienas uguns tiks iedegti ugunskuri visapkārt Latvijai, veidojot šo Gaismas un mīlestības ceļu. Ikvienam būs iespēja sekot attālināti līdzi šim skrējienam - dzīvojot līdzi, daudzinot un atbalstot, jo tikai kopā mēs varam izdziedāt ceļu kā Lielvārdes jostas rakstus - gaišā latviskā gara spēkā.
Veidojot Gaismas un mīlestības ceļu, mēs izstarosim sirsnīgu pateicību mūsu tautai, mūsu Latvijai, mūsu planētai. Mēs izstarosim ticību un cerību!
 
Gaismas skrējienam būs iespēja sekot līdzi sociālajos tīklos - vairāk informācija www.1836.lv
Gaismas ceļš uzsāksies Krāslavā, 18. novembra laukumā. Ceļā dosies divas skrējēju komandas - Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis (strikti ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un prasības!), lai katrs pa savu pusi apmīļotu Latviju, nesot Gaismu un tiktos Kolkas ragā. Plānots, ka katra tempa turētāju komanda sastāvēs no 3 skrējējiem - Kapteiņa un diviem pavadošajiem skrējējiem. Katra komanda nes Gaismas lāpu, veicot ~20km distanci. Pēc šīs distances veikšanas tiek iedegts ugunskurs, un lāpa tiek nodota nākamajai tempa turētāju komandai, kas turpina ceļu. Kopumā Gaismas ceļā dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 pa Dienvidu pusi, iededzot 87 ugunskurus, izgaismojot Latviju. 

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 01.07.2020. 09:12
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk