Jaunieši iepazīst profesijas

PuMPuRs projektā “No zīles līdz ozolam” jaunieši nodarbojās ar savu interešu un profesiju iepazīšanu. Pilsrundāles vidusskolas 9.b klases jaunieši iepazina programmētāja, kinologa, zoo veikala pārdevēja, vetārsta, šuvēja, grafiskā dizainera un Rīgas Zooloģiskā dārza profesijas, kā arī bijuši pie uzņēmējiem, kas dalījās savā pieredzē par uzņēmējdarbības uzsākšanu un iemesliem, kāpēc izvēlēts būt uzņēmējam, nevis darba ņēmējam, nepieciešamajām prasmēm un attieksmi.

“Vislabāk patika grafiskā dizaina profesijas demonstrējums – varēja redzēt gan rezultātu, gan paši tikām iesaistīti darbā – pie datora, griešanas, līmēšanas, un katram līdzi tika kāds suvenīrs”, stāsta Jānis Smilga pēc Ģirta Lavenieka interaktīvās profesijas iepazīšanas vadīšanas uzņēmumā “Reklāmas punkts”.

Savukārt Marika Turka, kas mācās reklāmu un mārketingu Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, noskatīja šo uzņēmumu kā nākošo savas prakses vietu. Maruta Opočkina atzina, ka “programmētājam ir vislabākā alga no visām apskatītajām profesijām un nepieciešamas ļoti labas zināšanas matemātikā, taču es nevarētu būt programmētāja”. Jaunieši ir analizējuši savas prasmes, vērtības, mērķus, komandas darbu un lomas komandā. Un ar katru reizi projekta dalībnieki atzīst, ka klase kļūst saliedētāka un iegūtās zināšanas un prasmes – jēgpilnākas.

Mums ir svarīgi, lai jauniešu prasmes iet līdzi laikam – iesaistoties biedrībā un tās organizētajos pasākumos, jaunieši gan kā dalībnieki, gan organizatori apgūst jaunas prasmes – gan izdzīvošanas un ikdienā nepieciešamās, gan sociālās un digitālās. Līdz ar projekta “Strelka” īstenošanu piedāvāsim apgūt arī tehniskās prasmes, darbojoties ar 3D printeri un konstruējot robotus. Apgūstot dažādas prasmes un izmēģinot dažādas iespējas, bērniem un  jauniešiem rodas izpratne, kas patīk un kas nav saistošs, līdz ar to ir vieglāk izdarīt savu nākotnes profesionālo izvēli. Ja nepieciešama sīkāka informācija, konsultācija vai iepazīšašās - sazinieties ar mums vai sekojiet informācijai organizācijas sociālajos tīklos Instagram @mppasaule un Facebook @mumspiederpasaule.

 

 

Projekts “No zīles līdz ozolam” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) projektu konkursa “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” ietvaros.

 

 

Vita Reinfelde,

Biedrības “Mums pieder pasaule”

Valdes locekle 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 02.12.2021. 14:28
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk