Mežotnes baznīcā uzstādīts interaktīvs stends

Valsts svētku priekšvakarā atjaunotā Mežotnes baznīca ir ieguvusi jaunu un mūsdienīgu vaibstu savā vēsturiskajā sejā - bezkontakta multimediju interaktīvo stendu, kas apmeklētājiem nodrošinās iespēju iepazīt Mežotnes pilskalna stāstu.

Stendā izvietota informācija par Mežotnes baznīcas vēsturi un atjaunošanu, par Mežotnes pilskalna vēsturi – stāsts par seno zemgaļu varenību, 1220.gada notikumi Mežotnes pilskalnā, informācija par arheoloģiskajiem izrakumiem, par zemgaļu ostu. Vairāki stāsti papildināti ar animētiem video, kurus ilustrējis vjetnamiešu mākslinieks Kao Vjets Ngujens.

Kristaps Zēbergs, Mežotnes pilskalna kompleksa apsaimniekotājs, atklāj, ka apmeklētāji ar interesi izmanto izmēģina jauno stendu: „Lielākoties tiek izmantota iespēja skatīties video. Liela daļa apmeklētāju informāciju stendā meklē pēc torņa apskates, lai apmierinātu savu interesi par kādu konkrēto tēmu vai jautājumu, kas radies tornī izvietotās ekspozīcijas apskates laikā.” K. Zēbergs stāsta, ka jaunieši un bērni drošāk dodas klāt, vidējā paaudze – ar piesardzību, bet seniori ar skepsi skatās digitālo izziņas rīku.

„Ņemot vērā, ka bezkontakta risinājumi ir salīdzinājuši jauni un maz izmantoti Latvijā, tad šī stenda lietošana ir pārsteigums arī jauniešiem un bērniem. Mēģinājums bezkontakta risinājuma lietošanā nereti izraisa smieklus pašu vidū, jo stenda vadība notiek kustinot rokas tam nepieskaroties – gluži kā fantastikas filmā,” tā K. Zēbergs. Šāda inovatīva tehnoloģija īpašu aktualitāti ieguvusi COVID 19 pandēmijas laikā – bezkontakta risinājums ļauj izvairīties apmeklētājam pieskarties ekrāna virsmai un mazina risku inficēties.

Interaktīvais bezkontakta multimediju stends iegādāts pārrobežu projekta „Izzini Baltus” ietvaros.
Stenda izgatavošana un ierīkošana saskaņā ar iepirkuma procedūru bija uzticēta SIA „REVERIE Trading Group” par kopējo summu 27 485,92 eiro, ieskaitot PVN.
Ar šīs iekārtas izgatavošanu un uzstādīšanu ir noslēgusies INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam projekta „Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta „Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana” (LLI-447, Izzini Baltus) aktivitāšu īstenošana.

 

Projekta kopējais finansējums: EUR 869 689,02 (t.sk. ERAF finansējums EUR 739 235,65). Bauskas novada pašvaldība īstenojusi aktivitātes EUR 93 883,21 apmērā, kur ERAF finansējums (85%) EUR 79 800,72, nacionālais finansējums (15%) EUR 14 082,49 (5 % no kopējām izmaksām – Latvijas valsts, 10% - pašvaldība).

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 29.11.2022. 08:51
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk