No 16. janvāra līdz 17. februārim Svitenes tautas namā apskatāma Jeļenas Kažokas gleznu izstāde “Alegorija”

Jeļena Kažoka ir dzimusi Ukrainā, Ļvovas apgabalā. Uz dzīvi Latvijā pārceļas 1988.gadā. Kopš 2006.gada dzīvo Olaines novadā.


2006.gadā iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijā, aktīvi piedalās plenēros un kopizstādēs, kopš 2014.g. regulāri rīko personālizstādes. 2015.g. LMA ieguva Maģistra grādu glezniecībā.


Māksliniece strādā dažādās tehnikās un stilos, no klasikas līdz abstrakcijai, nemitīgi eksperimentējot ar mākslas veidiem, materiāliem un formām. Viņas darbu klāstā ir keramika, mozaīka, ledus skulptūras un darbi pilsētvidē: mākslas grupas darbs Polijā - sienu gleznojums Dolskā (2009.g), Kandavā - mozaīka „7 dienas”, (2015.g.), Jāņupē - Patriotu laukumā mozaīkas ansamblis (2015.g.), Spānijā - Fabero bērnu laukuma sienas gleznojums (2016.g.), Kandavā - galds, mozaīka (2019.g.), Iecavā - brīvdabas gleznu takas kopizstāde “Iecava” (2021.g.), Iecavas Evaņģēliski luteriskā baznīcā “Ticība, cerība, mīlestība” (2021.g.)


Par kādu savu gleznu autore stāsta: "Pati dažreiz brīnos. Par darbu. Sākumā ar krāsu noklāju audeklu, krāsa nosaka darba noskaņu, tematu, varoņus, toņu gradāciju. Kādu laiku gaidu, periodiski pētot pamatni no kuras taps nākamā kompozīcija. Vēlāk velku līnijas, kuras pašas noved līdz konkrētam tēlam vai celtnei... Darbos var saskatīt attiecības. Katrā stūrī konkrēts stāsts, mans, tavs, viņu. Stāsts par mani, tevi, viņu... Stāsts priekš manis, tevis, viņiem. Viss ir darbā, manas jūtas, pieredze, zināšanas un neziņa. Varu teikt tikai vienu, ka esmu pamanījusi, ka viss ko atspoguļoju darbos ar laiku piepildās un saskatāms reālajā dzīvē. Tas ir tā, kā ieskatīties nākotnē!"


Jeļenas Kažokas glezniecība atšķiras ar tehniku, krāsu izvēli un stāstu, kas rodas darba tapšanas procesā, stāsta māksliniece: "Manai glezniecībai piemīt kaligrāfisks līnijas smalkums un saturiska piesātinātība, abstrahēts redzējums. Plakanība bagātināta ar līniju veido stāstu. Savos darbos izmantoju nejaušības principu – tas diktē kompozīciju un ļauj skatītājam tam pieskaņoties. Tas ir tehniski sarežģīts process - tecējumi, pilinājumi, smērējumi, lazēšana. Izmēģināti vairāki paņēmieni. Gala iznākums katrā tehnikā savādāks, no jebkura var smelt un izspiest visdažādākos rezultātus." Papildinot mākslinieces teikto: "Atrast savu stilu - katra mākslinieka uzdevums. Pilnveidoties, iziet no robežām, izlikt to, kas sakrājies māksliniekā, balstoties zemapziņā – laba stila uzdevums."

Izstāde Svitenes tautas namā apskatāma bez maksas, darba laikā.

.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 13.01.2023. 08:32
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk