Parakstīts sadarbības līgums par projekta - Lielupes atveseļošanas pasākuma īstenošos

1.martā Jelgavas novada domē tika parakstīts sadarbības līgums par projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” īstenošanā.

Līgumu parakstīja 5 pašvaldības - Rundāles, Jelgavas, Bauskas, Ozolnieku un Babītes novada pašvaldība. Projekta aktivitātes paredz Lielupes pieguļošajās pašvaldībās veikt Lielupes atveseļošanas pasākumus un attīstīt ūdens tūrisma pakalpojuma infrastruktūru.

Projekta ieviesēji ir trīs lauku partnerības - “Lauku partnerība “Lielupe”, biedrība “Pierīgas partnerība”, un “Bauskas rajona lauku partnerība”. Ar to atbalstu Rundāles, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas un Babītes novada pašvaldībās jau šovasar aizsāksies virkne pasākumu, kas sniegs būtisku ieguldījumu Lielupes ūdens “iekustināšanai” (attīrīšanai).

Rīkojot kopīgus seminārus un veidojot dažādus forumus, iecerēts veicināt pašvaldību un Lielupes krastu īpašnieku sadarbību, lai kopīgiem spēkiem panāktu veiksmīgu Lielupes atveseļošanu. Lai attīrīšanas pasākumi noritētu veiksmīgāk, paredzēts piesaistīt hidrobiologu, kurš ieteiks efektīvākos un labākos upes attīrīšanas veidus. Tāpat sadarbības projekta ietvaros veidos jaunu tūrisma maršrutu, sekmēs jaunu tūrisma piedāvājumu veidošanu un izveidos interaktīvu vides objektu, kas simbolizēs Lielupes sākumu un ietvers informāciju par Lielupi.

Rundāles novada teritorijā projekta ietvaros paredzēts uzstādīt pontonu laipu pie Mežotnes pilskalna tā saucamajā Zemgales ostā, kā arī informatīvo stendu tūristiem.

Lielupe ir viena no Latvijas lielākajām upēm, tās garums 119 km, tai ir vairāk kā 250 pietekas, kuras, plūstot caur plašajām lauksaimniecības zemēm, nes uz Lielupi lauksaimniecības notekūdeņus.

Īstenojot projektu “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem”, ieguvēji būs gan piekrastes zemju īpašnieki, gan pašvaldības, gan Lielupes ūdens tūristi, gan sabiedrība kopumā, atveseļojoties Lielupei un Baltijas jūrai.

Ilvija Tetērina
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 06.03.2018. 09:40
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 2526 27 282930
31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk