Pētnieki izvērtēs Latvijas vispārizglītojošo mācību iestāžu vides kvalitātes svarīgu rādītāju – CO2

Pienācis laiks atvadīties no vasaras, jo tuvojas jaunais mācību gads – jaunu uzdevumu, jaunu izaicinājumiem un spožu uzvaru posms. Tuvojas arī aukstie rudens, ziemas un pavasara mēneši, kad bērni un jaunieši visbiežāk spiesti uzturēties telpās. Nereti šajā laikā gan skolēni, gan skolotāji sūdzas par to, ka mācību stundās jūtas miegaini, nespēj koncentrēties un sekot līdzi klasē notiekošajam.

Pirms sākt satraukties par miegainību dienas laikā kā nopietnu saslimšanu priekšvēstnesi, Veselības inspekcija (Inspekcija) aicina pārliecinieties, vai telpas, kurās ilgstoši jāuzturas, tiek atbilstoši vēdinātas. Nepietiekamas ventilācijas rezultātā notiek ogļskābās gāzes uzkrāšanās telpā, bet paaugstināts CO2 (oglekļa dioksīda) līmenis var ietekmēt cilvēka fizisko un emocionāli psiholoģisko labsajūtu.

Veselības inspekcija vēlas informēt, ka š. g. 30. septembrī Inspekcija kā Veselības ministrijas sadarbības partneris ESF projektā „Kompleksi veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumi” uzsāks „Izglītības iestāžu vides kvalitātes un drošuma pētījuma” 3. posmu. Pētnieki izvērtēs Latvijas vispārizglītojošo mācību iestāžu vides kvalitātes svarīgu rādītāju – iekštelpu CO2 koncentrāciju. Līdz apkures sezonas beigām paredzēts apsekot 21 skolu atbilstoši izglītības iestāžu atlasei, kas aptver visus Latvijas plānošanas reģionus un apdzīvotās vietas tipus. Laika posmā no 2017. gada oktobra līdz 2019. gada martam pētnieki apsekoja 41 skolu, veicot iekštelpu gaisa kvalitātes mērījumus 118 mācību telpās. Pētījumu paredzēts turpināt līdz 2022. gada decembrim, kopumā apsekojot 109 skolas.

Vairāk par pētījuma gaitu un rezultātiem iespējams uzzināt šeit. 

Pietiekamu gaisa apmaiņu mācību telpās un CO2 līmeņa pazemināšanos iekštelpu gaisā iespējams nodrošināt, pirmkārt, ar atbilstošu vēdināšanu!

Inspekcija novēl, lai ikdienas straujajā, kārtējām problēmām un notikumiem pilnajā darba ritmā nezūd rūpes par skolēnu un skolotāju veselību!

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 27.08.2019. 08:42
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk