Pieejams atbalsts tiem, kas vēlas atgriezties Latvijā!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Zemgales plānošanas reģions ir uzsākuši prioritārā pasākuma 2018.–2020. gadam “Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”” realizāciju. Pilotprojekta ietvaros no 2018. gada 1. marta Zemgales plānošanas reģionā darbu ir uzsācis reģionālais remigrācijas jautājumu koordinators Edgars Jānis Paulovičs.

Šīs VARAM iniciatīvas mērķis ir atbalstīt tos tautiešus, kuri plāno atgriezties Latvijā, ar praktisku informāciju un palīdzību jautājumu risināšanā. Cilvēkiem, kas ilgāku laika posmu pavadījuši citā valstī un nav aktīvi sekojuši likumu vai pašvaldību noteikumu izsludināšanai, varētu nebūt vienkārši sameklēt vajadzīgo informāciju.

Remigrācijas pilotprojekta īstenošanā iesaistās arī Rundāles novada pašvaldība, projekta vadītājas pienākumus Rundālē veic Santa Švāģere. Remigrācijas projekta vadītāja uzdevums ir sagatavot personalizētus informācijas piedāvājumus atbilstoši potenciālā remigranta interesēm šādās jomās:

  • Izglītības un pirmsskolas izglītības pieejamība, asistentu pieejamība izglītības iestādēs, materiāls atbalsts u.c.;
  • Dzīvesvietas iespējam (atbilstoši potenciālā remigranta vajadzībām iespēju robežās sniegt atbalstu pašvaldības un privātā sektora piedāvājuma par dzīvojamo fondu un nekustamo īpašumu apzināšanā);
  • Nodarbinātības un uzņēmējdarbības iespēju apzināšana un apkopošana;
  • Citi pakalpojumi vai intereses atbilstoši potenciālā remigranta vajadzībām.

Ja jums ir zināmi tautieši, kas plāno atgriezties uz dzīvi Latvijā un tieši Rundāles novadā, pastāstiet par šo iespēju, aicinot elektroniski sazināties ar Santu Švāģeri (santa.svagere@rundale.lv). Vairāk informācija pieejama šeit: https://www.zemgale.lv/nozares/remigracija


Informāciju sagatavoja:
Santa Švāģere, Rundāles novada remigrācijas projekta vadītāja
Tālrunis: 28343312,
santa.svagere@rundale.lv

Papildus informācijai:
Edgars Jānis Paulovičs
Zemgales remigrācijas koordinators
Tālr.: 63028085
E-pasts:
edgars.paulovics@zpr.gov.lv

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 02.08.2018. 15:05
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk