Piešķirts papildu finansējums autoceļa „Priedītes–Mežotnes stacija" pārbūvei

Bauskas novada domes decembra sēdē apstiprināts papildu finansējums investīciju projekta Pašvaldības autoceļa B7 „Priedītes–Mežotnes stacija" pārbūve (1806 m) posmā no 0,0. km līdz 1,806 km" īstenošanai. Papildu finansējums piešķirts 5 860 eiro apmērā (ieskaitot PVN).

 
Saistībā ar karadarbību Ukrainā un sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, ir pārtrauktas vai būtiski apgrūtinātas līdzšinējās būvmateriālu un ražošanas izejvielu piegādes, kas rada draudus būvdarbu pabeigšanai noteiktajos termiņos vai projektu īstenošanai vispār.
 
Būvniecībai Latvijā vairāku svarīgu izejvielu - metāla, koksnes, būvķīmijas, minerālproduktu, ceļu būvei nepieciešamā bitumena un akmens izstrādājumu piegādātājas galvenokārt bija Krievija, Baltkrievija un Ukraina, ar kurām karadarbības vai piemēroto sankciju dēļ, materiālu piegāde vairs nav iespējama. Būvmateriālu aizstāšanas alternatīvas ir iespējamas, bet, lai atrastu citus sadarbības modeļus un izveidotu jaunas piegāžu ķēdes, ir nepieciešams laiks un papildu finanšu resursi.
 
Būvuzņēmējs SIA „Valkas ceļi” izmaksu sadārdzinājumu attiecinājis uz tādām pozīcijām kā mehānismi, minerālmateriāli un bituma izstrādājumi. Būvniecības nodaļas speciālisti veica iesniegtās dokumentācijas izskatīšanu un secināts, ka norādītās izmaksas atbilst šī brīža tirgus situācijai valstī.
 
Kopējais papildu finansējums projektā sastāda 47 705 eiro (ieskaitot PVN). 
 
Kā jau esam informējuši, autoceļa „Priedītes–Mežotnes stacija" pārbūves risinājums paredz caurteku un drenāžas pārbūvi, ceļa pamatnes izbūvi un dubulto virsmas apstrādi.
 
Pašvaldības autoceļš B7 „Priedītes–Mežotnes stacija” izmantojams kā alternatīva noslogotajam autoceļam P103 „Dobele–Bauska” maršrutā „Bauska–Pilsrundāle”. Autoceļam ir zema autotransporta plūsmas intensitāte, kas ļauj to ērti izmantot ekotūrisma cienītājiem – velobraucējiem un gājējiem, piedāvājot drošu alternatīvu, jo valsts autoceļš P103 „Dobele–Bauska” intensīvās autotransporta plūsmas dēļ ir neērts un nedrošs izmantošanai minētajām mērķa grupām.
 
Autoceļš savieno valsts autoceļu V1034 „Bauska–Priedītes” ar P103 „Dobele–Bauska” un starptautiska mēroga tūrisma galamērķus: Rundāles pili un Bauskas pili. Abi tūrisma objekti izceļas ar augstu tūrisma apmeklējuma intensitāti, īpaši vasaras sezonā.
 
Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists
 
 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 10.01.2023. 11:43
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk