Pilsrundālē uzlabota atpūtas vieta pie Dzirnavu ūdenskrātuves

 Pirms deviņiem gadiem Pilsrundālē biedrība „Jauniešu EUREKA” uzsāka iekopt atpūtas vietu pie Dzirnavu ūdens krātuves. Laikam ejot jaunieši aktīvi uzklausīja iedzīvotāju ieteikumus un pamazām ir pilnveidojuši atpūtas zonu, padarot to par iemīļotu pulcēšanās un brīvā laika pavadīšanas vietu vietējiem iedzīvotājiem no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim.

Atpūtas vietā „Pie Vītoliem” iekārtotas ugunskura un piknika vietas, jaunieši izgatavojuši un uzstādījuši galdus atpūtniekiem, lielās šūpoles bērniem, sastādīts tūju žogs. Krasta zonai ik gadu tiek atjaunots smilšu segums, ko īpaši novērtē mazie rundālieši. Jaunieši paši katru vasaru rūpējas par zālāja nopļaušanu, teritorijas paplašināšanu, atbrīvojot to no krūmājiem, kā arī seko līdzi tīrībai un kārtībai atpūtas vietā. Gadu gaitā ir tapis pārģērbšanās aizslietnis un pontonu laipa, ko izmanto ne tikai mazie atpūtnieki, bet ir iecienījuši arī makšķerēšanas entuziasti.

Šogad jaunieši projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi” ar Bauskas novada pašvaldības finansējumu papildināja piknika galdu klāstu un atjaunoja jau esošos galdus, kas gadu gaitā bija nolietojušies. Šeit ierīkotas jaunas atkritumu urnas ar asprātīgu aicinājumu garāmgājējiem un atpūtas vietas apmeklētājiem ziedot savu depozītu atpūtas vietas pilnveidošanai. Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumam, apmeklētāju ērtībai sadarbībā ar SIA „Vides serviss” tika uzstādīta mobilā tualete.
Organizācijas „Jauniešu EUREKA” līderis, rundālietis Gatis Augstkalns pauž gandarījumu, ka mūsu novadā ir šāda atbalsta programma, kas dod iespēju iedzīvotājiem pilnveidot savu apkārtējo vidi. „Gandrīz katru gadu kā biedrība „Jauniešu EUREKA” sabiedrības labad startējam ar kādu jaunu aktivitāti Dzirnavu atpūtas vietas uzlabošanā, uzturēšanā un saglabāšanā. Mūsu darba alga ir katra atpūtnieka prieks, labsajūta un miers, atpūšoties ūdenskrātuves peldvietā „Pie Vītoliem. Aicinu interesentus pievienoties mūsu pulciņam organizācijā, izteikt interesantas idejas vai veselīgu kritiku, braukt ciemos un novērtēt skaistumu, kas kopā ar Rundāles ūdensdzirnavu muzeju, veido romantisku un mājīgu nostūrīti mazajā Pilsrundālē”.

Aigars Sietiņš, Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs apliecina: „Ir liels prieks par vietējo iedzīvotāju iniciatīvu. Gata realizētā ideja par atpūtas vietas labiekārtošanu gadu gaitā sevi pierādījusi kā veiksmīgu projektu. Šo vietu iecienījuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī ciemiņi. Īpaši vasaras mēnešos aktīva rosība, bērnu un jauniešu čalas dzirdamas no agra rīta līdz pat vēlam vakaram.”

Pateicamies Gatim, viņa ģimenei un draugiem par neatlaidību savu ideju īstenošanā un vēlam daudz palīgu un jaunas ierosmes turpmākajiem projektiem!

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 21.11.2022. 15:39
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk