Rundāles novada kolektīvi Dziesmu un deju svētkos

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki tikko kā iesākušies ar košu gājienu, kurš norisinājās 1.jūlijā, Rīgā. Ar pacilātu garastāvokli un prieku uz šo pasākumu devās pieci mūsu novada kolektīvi, kuri ir sevi parādījuši skatēs un ieguvuši tiesības piedalīties vērienīgajā svētku pasākumā. Svētki norisināsies līdz 8.jūlijam. Pēc grandiozā gājiena sekos daudzas mēģinājumu stundas, kas noslēgsies ar koncertiem gan Daugavas stadionā, gan Lielajā Mežaparka estrādē.

Pirmie uz Rīgu devās mūsu jaunākais kolektīvs – VPDK “Rundāle”, kurš koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skatē E grupā ieguva augstāko pakāpi. Šim kolektīvam mēģinājumi sāksies jau no šodienas - 3.jūlijā no paša rīta. VPDK “Rundāle” trešdienas rītā pievienosies Pilsrundāles vidusskolas JDK “Madaras” un Svitenes tautas nama SDK “Šurpu turpu”, kuriem šie jau būs trešie svētki  kolektīva pastāvēšanas laikā. Visus trīs kolektīvus veiksmīgi vada Aiga Vangale. Plānots, ka pēc mēģinājumiem otrdien, trešdien un arī ceturtdien, notiks ģenerālmēģinājums, bet piektdien un sestdien mūsu kolektīvi piedalīsies deju lieluzvedumā “Māras zeme”. Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

Ceturtdien, 5.jūlijā, agri no rīta uz Rīgu dosies sieviešu koris “Runda”, kopā ar diriģenti Ingrīdu Zemļinsku un kormeistari Irēnu Salto. Mūsu kora dalībnieču balsis ievīsies Noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā”, kurš izskanēs svētdien, 8.jūlijā Mežaparkā. Noslēguma koncerta ieceres pamatā – iziešana pa Zvaigžņu ceļu caur vairākiem likteņa, vēstures, paaudžu un dabas lokiem un krustcelēm, lai beigās pa Piena Ceļu atgrieztos mājās… Katrā no koncerta lokiem (daļām) ietvertas laika griežu liktenīgās dziesmas, latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākie darbi. Mūsu korim “Runda” šie jau būs otrie Dziesmu svētki.

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, 7.jūlijā tiek organizēta folkloras diena Taisat, tautas, augstas duris!”, kurā Kurzemes, Vidzemes un Zemgales sētās visas dienas garumā skanēs precību un kāzu dziesmas no visiem Latvijas novadiem. Novadu sētās varēs satikt folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus, kas muzeja apmeklētājus priecēs gan ar dziedāšanu, gan rotaļām un dančiem, gan ļoti iespējams arī uzcienājot ar kādu tradicionālu sava novada kāzu ēdienu. Rundāles novadu šajā pasākumā pārstāvēs folkloras kopa “Svitene”, vadītāja Leona Zarāna iedvesmoti. Kolektīvs tikko aizvadījis Starptautisko festivālu “Baltica”, daudzos ielīgošanas un Līgo svētku pasākumus, piedalījies arī Rundāles dārza svētkos, nu kopā ar pārējām folkloras kopām priecēs skatītājus un klausītājus Brīvdabas muzejā.

Mūsu novada kolektīvi jau vairākus svētkus dzīvojuši Rīgas 88.vidusskolā, un šajā skolā uzturēsies arī šo svētku laikā.

Vēlēsim viņiem izturību, labu veselību, dzīvesprieku un daudz emocionālu brīžu šajā svētku nedēļā! Liels paldies visiem dalībniekiem un vadītājiem, mēs ar Jums lepojamies!

Sandra Kerēvica,
Kultūras nodaļas vadītāja

Fotomirkļi /I.Tetērina, A.Ramane, S.Kerēvica

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.07.2018. 09:16
Eiropas Gada pašvaldība

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk