Rundāles pils aicina uz Ziemassvētku koncertu

Jau piekto gadu Rundāles pils muzejs sadarbībā ar Rundāles novada domi un Rundāles pils atbalsta fondu aicina novada iedzīvotājus uz bezmaksas Ziemassvētku koncertu.

2017. gada 25. decembrī plkst. 16:00 Baltajā zālē koncertā “Kokles stīgo Ziemassvētku pasakas” uzstāsies Rīgas Tautas mākslas un kultūras centra “Mazā ģilde” koklētāju ansamblis “Teiksma”. Ansambļa vadītāja Teiksma Jansone stāsta: “Šis koncerts būs īpašs, jo kokļu izpildījumu bagātinās arī flautiste! Ansamblis atskaņos dažādus Z.Liepiņa, G.Pelēča, S. Makdonaldas, S.Kangas, J.Lūsēna, A.Altmaņa, V.Rudušas skaņdarbus un Ziemassvētku dziesmas.”

Koklētāju ansamblis Teiksma pastāv kopš 1955. gada. Pēdējos 15 gadus ansambļa sastāvs ir diezgan noturīgs, jo dalībnieces saista ne tikai mīlestība uz savu – vislatviskāko instrumentu – kokli, bet arī draudzīgās attiecībās, kas nostiprinājušās gan darbā, gatavojot programmas, gan koncertbraucienos un ceļojumos. Koklētāju ansambļu skatēs vienmēr iegūtas godalgotas vietas. Teiksmas kokles ir skanējušas arī ārzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Šveicē, Somijā, Japānā, Dienvidāfrikas Republikā, Krievijā, Kanādā, Austrijā, Gruzijā u.c. Kokļu skanējumā lieliski skan ne tikai latviešu komponistu orģinālskaņdarbi, bet arī klasikas un mūsdienu populārās mūzikas pārlikumi. Ansamblis regulāri piedalās Dziesmu svētku Kokļu mūzikas un Tautas mūzikas koncertos.

Kokle ir latviešu tautas instruments, kas tautasdziesmās bieži apveltīta ar apzīmējumu “zelta” – Krauklīts sēž ozolā, zelta kokles rociņā vai Tur sēdēja Dieva dēls, zelta kokles koklēdams. Nenoliedzami kokle ir viens no izplatītākajiem latviešu tautas instrumentiem, kura dažādās izgatavošanas versijas nonākušas līdz mūsdienām: etnogrāfiskās kokles, kurām ir no 9-13 stīgām ar iespēju spēlēt vienā tonalitātē un koncertkokles, kuras ieņem nacionālā, profesionālā un modernā mūzikas instrumenta vietu. Koncertkoklei pieejamas četras oktāvas, tās stīgas ir pārskaņojamas un no tām izvilināma viskrāšņākā skaņu gamma. Kokle ir absolūti mūsdienīgs instruments.

Ieeja koncertā bez maksas!

Ruta Bemberga
Rundāles pils muzeja
sabiedrisko attiecību speciāliste
 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 30.11.2017. 09:02
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
262728 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk