Rundāles apvienībā apciemo represētos

Bauskas novada Sociālā dienesta Rundāles struktūrvienības vadītāja Kristīne Brūvele un sociālā darbiniece Laima Artimoviča otrdien, 15.novembrī, devās apciemot Rundāles apvienībā dzīvojošos represiju un komunistiskā genocīda skartos cilvēkus.

Ierasti katru gadu tika organizēts pasākums, kurā represētie sanāca kopā, baudīja mākslinieku uzstāšanos un kopīgi atcerējās piedzīvoto. Laiks nežēlo nevienu un šogad represētie apciemoti individuāli, tiem dāvājot ziedus un 100 eiro pabalstu.

Sociālā dienesta pārstāvji, dodoties ceļā pie represētajiem, katram piezvana, apjautājas, kā klājas un vai gaida ciemiņus. Diemžēl, bet daļa represētie cīnās ar dažādām veselības likstām, tāpēc paciemošanās vai parunāšana ar daudziem represētajiem izpaliek. Vēlam veselību un ātru atveseļošanos!
Tiesa, ne visi ir apslimuši. Viesturu pagasta iedzīvotājs Arvīds Pēkalis ciemiņus sagaida ar ziemas āboliem un svētku noskaņojumu. Arvīds lepojas, ka karogu kātā ielicis jau 11.novembra agrā rītā. “Karogam svētkos pie mājas jāplīvo vienmēr, bez tā nevar,” noteic Arvīds.
Arī Ināra Greivule no Viesturu pagasta sveicējus sagaida esot ārā. Bet, uztraukumam nav pamata – veselība kundzei ļoti laba, vien’ vēlējusies nobaudīt pēdējos bumbierus. Lauku mājās Purcepures Inārai ikdienā darāmā netrūkst - teritorija ir plaša un arī iekštelpās rosība notiek ik dienu. Vaicājot, kā Grievules kundze pavada ikdienu, viņa atbild ar humoru: “Galā tieku un muļķības nedaru!”
Greivules kundze izsūtījumā pavadīja sešus gadus. Mamma un vecmamma tika izsūtītas otrreiz, bet no atkārtota izsūtījuma Ināru paglāba otra vecmamma.
Ināra atvadoties noteic: “Pats labākais, ko var vēlēties, ir brīva Latvija. Tā tas ir. Īpaši šodien – brīva Latvija ir viss, kas nepieciešams. Priecājos par saviem bērniem un mazbērniem. Es baudu ik dienu, kura man dota. Man ir viss, kas nepieciešams – brīvība un mani mīļie.”
Rundāles apvienībā dzīvo 24 represētas personas: Rundāles pagastā 12, bet Svitenes un Viesturu pagastos – pa sešiem katrā. Sociālie darbinieki pie katras dosies individuāli un sveiks dzīvesvietā. Covid-19 pandēmijas laikā šīm personām tika piedāvāta iespēja pabalstu pārskaitīt uz bankas kontu vai izmaksāt kasē, taču iedzīvotāji šo iespēju nelabprāt atbalstīja, skaidro Kristīne Brūvele, Bauskas novada Sociālā dienesta Rundāles struktūrvienības vadītāja.
Kā jau esam informējuši, Bauskas novada pašvaldība valsts svētku mēnesī Bauskas novadā deklarētajām politiski represētajām personām izmaksās 100 eiro naudas pabalstu. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem Bauskas novadā ir 275 šādas personas.
Saistošajos noteikumos „Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti” noteikts, ka pabalsts tiek piešķirts vienu reizi kalendārajā gadā - no 5. novembra līdz 30. novembrim bez personas iesnieguma. Apvienības pārvaldes atbildīgā persona pabalstu nogādā saņēmējam personīgi, pārskaita uz kredītiestādes kontu vai izmaksā kasē.
 
Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 16.11.2022. 15:57
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk