Rundāles novada dome vērsīsies Satversmes tiesā

Rundāles novada dome ārkārtas domes sēdē vienbalsīgi lēmusi sagatavot un iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma 13.punktu, ciktāl tas paredz Rundāles pagasta, Svitenes pagasts un Viesturu pagasta iekļaušanu Bauskas novadā.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis lēmuma pieņemšanas debašu laikā izteicās, ka Valsts prezidenta runa pirms Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma izsludināšanas ar virkni norāžu uz likuma slikto kvalitāti un tā pret demokrātiju vērsto pieņemšanas procesu ir uztverams kā pamudinājums rīkoties un vērsties tiesā.

Priekšsēdētāja vietniece Inta Klīve pauda, ka iedzīvotāji savu viedokli un nostāju parādīja, nobalsojot par Rundāles novada saglabāšanu. "Likums ir nekvalitatīvs, tika pieņemts pandēmijas laikā un sasteigti," norādīja viņa.

Bet deputāte Vēsma Veģere Valsts prezidenta runas laikā, izsludinot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, bija pilnīgi pārliecināta, ka sekos tā noraidīšana. "Latvijas Valsts prezidents uzskaitīja virkni trūkumu tā sagatavošanas laikā, atzīts, ka likums ir "brāķis", bet "brāķi" tomēr izsludināja," komentēja deputāte.

Rundāles novada pašvaldība uzskata, ka sagatavotais likums esošajā redakcijā ir sasteigts, nav ņemti vērā Eiropas vietējo pašvaldību hartas nosacījumi, kā arī novada pašvaldības iedzīvotāju viedokļi un tiesiskās intereses. Tāpat vēl joprojām nav sniegti argumenti, kādi konkrēti ieguvumi būtu pašvaldības iedzīvotājiem pēc administratīvi teritoriālās reformas realizēšanas.

Domes ieskatā, tiesību norma skar pašvaldību un prettiesiski ierobežo pašvaldības tiesības. Papildus tam, reformas realizēšanas process neatbilst Latvijas Republikas Satversmei. Likums, ciktāl tas skar pašvaldību, nav pieņemts Satversmē noteiktajā kārtībā, tas neatbilst subsidiaritātes principam. Likums nav pieņemts, pienācīgi konsultējoties ar pašvaldību un tās iedzīvotājiem. 

Tāpēc Rundāles novada dome lēma sagatavot un iesniegt ST pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma 13.punktu, ciktāl tas paredz Rundāles pagasta, Svitenes pagasts un Viesturu pagasta iekļaušanu Bauskas novadā, atzīšanu par neatbilstošu Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai.

Rundāles novada domes 2020.gada 23.jūlija lēmums "Par vēršanos Latvijas Republikas Satversmes tiesā >>

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 31.08.2020. 12:38
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk