Saņemti pirmie 70 datori izglītības iestāžu digitalizācijai

Bauskas novada pašvaldība ir saņēmusi pirmos septiņdesmit „Chromebook” portatīvos datorus, lai varētu nodrošināt skolēnus ar mācību procesam nepieciešamajām ierīcēm. Šobrīd tiek gatavota dokumentācija un gaidītas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadlīnijas, lai tuvāko nedēļu laikā skolas datorus varētu saņemt, informē Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļa.

Kopumā Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projekta „Izglītības iestāžu digitalizācija 7.-9.klasēm” ietvaros, kur kā sadarbības partneri iesaistītas visas Latvijas pašvaldības, Bauskas novadam atvēlēti 611 datori. Plānots, ka atlikušie pašvaldībai tiks piegādāti līdz šī gada beigām. Datoru skaits, ko saņem katra pašvaldība, ir aprēķināts proporcionāli skolēnu skaitam izglītības iestādēs 7.-9. klašu grupā.

Kopā ar datoriem pašvaldībām un izglītības iestādēm tiks nodrošināta programmatūra centralizētai un efektīvai datortehnikas administrēšanai. Būs pieejamas arī Google Workspace for Education Standart licences, kas sniedz iespēju izglītības iestādēm organizēt klases pārvaldību un datu apstrādi atbilstoši ES noteiktajām datu glabāšanas prasībām.

Tehnikas iegāde Latvijas skolēnu nodrošināšanai ar datoriem ir viens no veicamajiem uzdevumiem atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajam attīstības plānam „Nākotnes prasmes – nākotnes sabiedrībai”, lai mācību procesā mērķtiecīgi integrētu tehnoloģijas un satura apgūšanā izmantotu digitalizācijas sniegtās iespējas.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 30.11.2022. 09:57
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk