Sausuma dēļ Rundāles novadā lūdz izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

Ilgstošā sausuma dēļ Rundāles novada pašvaldība lūgusi Ministru kabinetu Rundāles novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, informējot par esošo stāvokli arī Zemkopības ministriju.

2018.gada 20.jūnijā pēc Rundāles novada lauksaimnieku aicinājuma Rundāles novada domes priekšsēdētājs tikās ar lauksaimniekiem, lai pārrunātu kritisko situāciju spēcīgā karstuma un sausuma dēļ. Lauksaimnieki uzsvēra uz to, ka šobrīd jau pastāv risks, ka var tikt zaudēta lielākā daļa ražas. Viens no Rundāles pagasta lauksaimniekiem ir fiksējis nokrišņu biežumu un daudzumu maija un jūnija mēnesī. Maija mēnesī ir lijis trīs reizes ar kopējo nokrišņu daudzumu 17.5 mm, savukārt, jūnijā kopējais nokrišņu daudzums nav pārsniedzis 1 mm. Šobrīd augiem vajadzētu būt vismaz 90 cm gariem, taču sausuma dēļ tie sniedzas vien 10–15 cm garumā. Veidojas vārpas, taču graudu nav.

Rundāles novada teritorijā ir bijis nepietiekošs nokrišņu daudzums lauksaimniecības kultūraugu normālai attīstībai un augšanai. Lauksaimniecības zemes ir izkaltušas un augu stāvoklis tuvojas tam, lai tie iznīktu pilnībā. Rundāles novada lauksaimnieki prognozē, ka raža šogad tiks iegūta nepietiekamā daudzumā, un aptuvenie prognozētie zaudējumi ir līdz pat 80% no plānotās ražas, kas ir liels zaudējums, un kā rezultātā lauksaimniekiem var rasties problēmas izpildīt savas saistības.

Rundāles novada pašvaldība ierosina Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā un realizēt atbalsta pasākumus krīzes situācijas pārvarēšanai.

Santa Švāģere,
Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 21.06.2018. 15:29
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk