Sociālais dienests aicina pusaudžu (12-18.g.v.) vecākus uz atbalsta grupu „Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP)

Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem pusaudžu vecuma bērniem. Vienā brīdī bērni jūtas pieauguši un gana neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu. Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, pusaudžu vecākiem iespēja apmeklēt grupu ”Ceļvedis, audzinot pusaudzi”.

Programma ietver 10 tēmas:
1. Ievads CAP programmā.
2. Pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība.
3. Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija.
4. Veselīgs dzīvesveids.
5. Pusaudžu seksualitāte.
6. Pusaudžu sociālās prasmes.
7. Emociju pašregulācija.
8. Disciplinēšana.
9. Dzīves prasmes.
10. Rūpes par sevi.

Programmas tēmas un apmācību process veidots tā, lai pēc apmācību beigām vecākam uzlabotu izpratni par pusaudža emocionālām un psiholoģiskajām vajadzībām, veicinātu vecāka un pusaudža saskarsmi, uzlabotu izpratni par pusaudža vajadzībām, mazinātu pusaudža problemātisko uzvedību, veicinātu ģimenes saliedētību, cieņu un mīlestību, iegūtu dzīvē praktiski pielietojamas metodes, audzināšanas principus, lai pilnveidotu Jūsu un Jūsu pusaudža dzīvi. Kursa beigās tiek izsniegta apliecība par programmas apgūšanu. Rundāles novada iedzīvotājiem pakalpojums bezmaksas. Grupas nodarbības sāksies 2020. gada janvārī. Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā. Nodarbības ilgums 2 - 2,5 stundas.
Grupu vada sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Dace Bužeriņa, kontakttālrunis 25661915
Apliecība iegūta Nodibinājumā ‘’Centrs Dardedze’’ apliecības Nr.17-15/III-III

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 07.01.2020. 13:10
Eiropas Gada pašvaldība

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk