Teātra studijas „Savējie” dalībnieki piedalīsies Reģionālajos kultūras svētkos Īrijā

Teātra studijas „Savējie” dalībnieki piedalīsies Reģionālajos kultūras svētkos Īrijā - Rundāles novada dome

Teātra studijas „Savējie” dalībnieki no 28.aprīļa līdz 30.aprīlim piedalīsies Reģionālajos kultūras svētkos Eiropā, kas notiks Īrijā, Dublinā un būs veltīti Latvijas valsts simtgadei, informē studijas režisore Lilita Lauskiniece.

„Uz Īriju dosies teātra studijas lielās un jauniešu grupas izlase - 9 dziedošas, dejojošas un labi runājošas meitenes,” stāsta Lilita Lauskiniece. Par godu svētkiem tiek gatavots uzvedums ar nosaukumu "Vainadziņš".

Trīs dienu laikā svētku organizatori sola dažādas meistarklases, gatavojoties 2018. gada dziesmu un deju svētkiem, koru virsdiriģentu un deju kopu virsvadītāju vadībā, kā arī lielkoncertus, amatnieku tirdziņus, latviešu ēdienu degustāciju un tirgošanos, aktivitātes un brīvo skatuvi bērniem, kā arī teātra izrāžu maratonu, liecina Eiropas Latviešu apvienības mājas lapā publicētā informācija.

30.aprīlī paredzēts svētku gājiens un “Latvijas karoga ceļa” Eiropā ieskandināšana. Iniciatīva „Latvijas karoga ceļš” tika aizsākta pērnā gada decembrī Rīgas pilī, lai ceļā uz valsts simtgadi tautiešus pasaulē apceļotu īpašs valsts karogs un vēstījumu grāmata.

Uzaicinājumu piedalīties trīs dienu svētkos teātra studijas dalībnieki saņēmuši pēc veiksmīgās dalības pērnā gada nogales konkursā – festivālā “Mēs Latvijai”, kur ieguva 2.vietu nominācijā “Aktiermāksla”, atklāj režisore.

No 20.oktobra līdz 22.oktobrim Reģionālie kultūras svētki notiks Zviedrijā, Stokholmā, 2018.gada martā- Viduseiropā.

Vairāk informācijas meklē Eiropas Latviešu apvienības mājas lapā http://www.ela.lv/
vai apvienības
kontā facebook.com https://www.facebook.com/EiropasLatviesuapvieniba/

Kristīne Kociņa,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēlā teātra studija "Savējie". Foto: Kitija Škapare

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 24.04.2017. 14:55
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 2122
23 24 25 26 27 28 29
30

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas