Tehniskās jaunrades diena

Tehniskās jaunrades diena - Rundāles novada dome

5.decembrī Pilsrundāles vidusskolā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika “Tehniskās jaunrades diena” 1.- 8.klašu skolēniem. Kopā ar SIA “Aspired” izglītojamajiem bija iespēja aktīvi līdzdarbojoties un iejusties dažādu profesiju pārstāvju ādā. Tas ļāva lieliski izprast un apgūt dažādu profesiju, lietu un jomu darbības pamatprincipus. Skolēni pārsteidza ar savu kreativitāti un atjautību. Diena pagāja aizraujošā gaisotnē.

Radošajā darbnīcā “Izgatavo savu flaberi” bērni praktiski darbojoties iepazinās ar mākslinieka, laboranta un ķīmiķa amatiem. Trenējot praktiskas iemaņas, 1.-. 3.klašu skolēni iepazinās ar darba veikšanas metodiku un sagatavoja darbam visus nepieciešamos izejmateriālus. Veicot ķīmisko eksperimentu, tika secināts, ka zinātniekam un laborantam jābūt ļoti pacietīgam un, tajā pašā laikā, arī ļoti ātram. Bērni nodarbības laikā kontrolēja un vadīja ķīmisko procesu. Raineram no 1.klases visvairāk patika skatīties, kā tas šķidrums sabiezē. Tas esot bijis tik interesanti! Bērniem tas likās aizraujoši, iesaistoši, viņiem patika aktīvi līdzdarboties, tas ļāva izprast un apgūt dažādas lietas. Daži bija uztraukušies, vai viņiem viss izdosies? Citi mēģināja atcerēties, kas bija jāliek klāt, lai flaberi uztaisītu mājās pats. Karīna, Markuss un Roberts no 3.klases teica, ka viņa vēlētos kļūt par zinātnieku, jo viņiem patīk taisīt dažādas interesantas lietas. Noslēgumā visi bija priecīgi un gribēja, lai arī turpmāk būtu šādi eksperimenti. Skolotāja Ilga norāda, ka iespaidu esot ļoti daudz un viss patika. Esot jauki, ka ir iespēja bērniem ielūkoties tik noslēpumainā, bet reizē tik vienkāršā zinātnes pasaulē, rosinot nedaudz zinātkāres un nedaudz aizrautības.

4. un 5.klašu skolēni piedalījās radošajā darbnīcā “Zobubirste- pašgājējs”. Izglītojamie praksē izmēģināja iekārtas projektēšanu, uzstādīšanu, uzraudzību, pilnveidošanu un remontu. Iejūtoties dizainera lomā, vajadzēja izdomāt savas zobubirstes- pašgājēja dizainu. Modelējot pašgājēju, bija jānodrošina tā darbība. 4.klases skolēniem bija liels pārsteigums par to, ka no vienkāršām, ikdienišķām lietām var izgatavot “rotaļlietu – pašgājēju”. Vislielāko prieku sagādāja tas, ka, pēc ilgiem pūliņiem pašgājējs varēja piedalīties sacensībās, kurās tika vērtēts kustības ātrums, stabilitāte un vizuālais noformējums. Nodarbībā skolēni iepazinās ar lietu tapšanu, likumsakarībām, dažu profesiju savstarpēju sadarbību –izgudrotājs, inženieris, konstruktors, fiziķis un dizainers. Caur spēles un sacensības elementiem bija iespēja uzzināt ko jaunu un dziļāk izprast ikdienā apgūtās zināšanas. Tā bija reāla iespēja skolēniem izmēģināt un saprast, vai tas viņiem patīk un interesē, vai ar to viņi gribētu saistīt savu nākotni.

Radošajā darbnīcā “Makaronu tilti” skolēni iejūtās būvinženiera lomā. 6., 7. un 8.klases skolēni tika sadalīti grupās, kur darbu uzsāka ar tilta projekta izstrādi un tā saskaņošanu. Skolēni būvēja tiltu, organizējot un vadot būvniecības procesu. Spageti tiltu konstruēšanas pasākumi notiek pat starptautiskā līmenī. Piemēram, Rīgas Tehniskās universitātes studentu komanda «JAM» izcīnījusi 2. vietu Pasaules čempionātā spageti tiltu konstruēšanā «RECCS 2017», viņi arī uzstādīja jaunu oficiālo Latvijas rekordu izturētās slodzes rādījumam – 536 kg. Arī mūsu skolēni pirms tilta nodošanas “ekspluatācijā”, pārbaudīja tilta izturību. Visizturīgāko tiltu uzbūvēja 7.klases meiteņu komanda, kuru tilts izturēja 17,56 kg smagu slodzi un nesalūza. Otrs izturīgākais tilts bija 7.klases komandai “Stienīši”, kuriem tilts izturēja 10,5 kg un trešais 6.klases komandai “Smurfi”, kuru rezultāts tikai nedaudz atpalika no “Stienīšiem”, ar izturību 10,25 kg.

Tehniskās jaunrades diena ir radošs izglītības un karjeras izvēles pasākums, kurš rosināja skolēnu un pedagogu interesi par tehniskajām nozarēm, ļāva pašiem aktīvi līdzdarboties un padarīt procesu krāsaināku, interesantāku un aizraujošāku. Tehniskās jaunrades diena ir viena no atraktīvākajām karjeras ievirzes formām, kas ļauj reizē darīt un mācīties.

Zinaida Sparāne
Speciāliste izglītības un IT jomā
Inta Poča
Pedagogs karjeras konsultants
 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 14.12.2017. 16:59
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk