Traktortehnikas valsts tehniskās apskates

Ar 2020.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.

 

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei. Par VTUA sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu.

 

Traktortehnikas īpašniekus aicināti taupīt savu laiku un izmantot interaktīvu valsts tehniskās apskates rīku/karti ikdienas darbu plānošanā, kuru var atrast VTUA tīmekļa vietnē (www.vtua.gov.lv), sadaļā "Tehniskās apskates". Tajā jebkurš interesents var meklēt vajadzīgo laiku vai traktortehnikai pietuvināto apskates vietu, vadoties pēc kartes lietošanas pamācības.

 

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates grafikus (plānotās) var skatīt vai lejupielādēt arī Latvijas Atvērto datu portālā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sadaļā. Ieteikums - atverot pielikumu, sākt meklēt pēc novada un vietas. Kā arī valsts tehniskās apskates grafikus var meklēt novada pašvaldībā (klientu apkalpošanas centros, preses izdevumos, tīmekļa vietnē).

 

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates laiki un vietas

Bauskas nodaļas tehnisko apskašu 2020.gada grafiks

 

 

VTUA lauksaimniekus arī aicina savlaicīgi pieteikties augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā. Ar prasībām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Smidzinātāju pārbaudes”.

 

Tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī, lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra
Zemgales reģiona Bauskas nodaļas tehnisko apskašu 2020.gada grafiku.

Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un derīgai OCTA polisei (var nebūt printēta, jo uz vietas pārbaudām LTAB sistēmā). Samaksa par apskati varēs veikt ar bankas maksājuma karti uzrādot personu apliecinošu dokumentu, vai arī iepriekš VTUA birojā izrakstītu un apmaksātu rēķinu.

Tālrunis informācijai 29190805, 29221242 vai www.vtua.gov.lv

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 24.03.2020. 14:24
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk