Valsts prezidents darba vizītes dienu uzsāk un nobeidz ar Rundāles novada apmeklējumu

12.oktobrī, plānotas darba vizītes ietvaros, mūsu pusi, tai skaitā Mežotnes pilskalnu, un novadnieces Laimas Grigones keramikas darbnīcu apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Egils Levita kungs.

Mežotnes pilskalns bija pirmais pieturas punkts prezidenta tās dienas vizītes ietvarā. Levita kungam, pavadošai delegācijai un Rundāles pašvaldības pārstāvjiem kājāmejot no Mežotnes pils pār tiltiņam pār Lielupi, tika pārrunātas vietējās aktualitātes ar Rundāles novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani. Sena ragu pūšaminstrumenta sauciena sagaidīta, delegācija virzījās uz Mežotnes pilskalnu, kur ar kultūrvēsturisko vietu aizrautīgā stāstījumā prezidentu iepazīstināja biedrības „Upmale” vadītājs, Mežotnes vēstures pētnieks Anatolijs Kazačenko.

Sarunās Valsts prezidents izrādīja patiesu ieinteresētību par Mežotnes pilskalna vēsturi. Bija pārsteigts par to, cik attīstīta un blīvi apdzīvota bijusi šī teritorija 9.-13.gadsimtā. Tāpat prezidenta kungs novērtēja pilskalna labiekārtošanā un Mežotnes baznīcas atjaunošanā ieguldīto darbu. Gan klātienē, gan pēcāk oficiālajā Facebook kontā prezidents veltījis atzinīgus vārdus, novērtējot vietējo entuziastu un pašvaldības darbu, kopjot seno zemgaļu pilskalnu, rūpējoties par vietas kultūrvēsturisko atmiņu un tās nodošanu nākamajām paaudzēm.

Valsts prezidents piemiņai no Rundāles novada apmeklējuma saņēma divas grāmatas - Rundāliešu stāstu grāmatu „Atmiņu upe plūst”, Grāmatu – stāstu par Rundāles novadu un tās iedzīvotājiem fotogrāfijās un Rundāles novada PS „Padegas” roku darba dabiskos kārumus.

Pēc Mežotnes pilskalna apmeklējuma, Valsts prezidents turpināja darba dienu ar vizīti Bauskā tiekoties ar jauniešiem Bauskas 2.vidusskolā un uzņēmējiem, kā arī apmeklēja Bauskas pili.

Vizītes noslēgumā valsts prezidents atgriezās Rundāles novada teritorijā un viesojās pie keramiķes Laimas Grigones „Laima Ceramics” un viņas ģimenes saimniecībā „Urštēni”.

Laima pēc tikšanās stāstīja: „Keramikas darbnīcā prezidentu interesēja trauku tapšanas process, keramikas krāsnis, pašas mācību un izaugsmes ceļš. Izstāstīju par mācību procesu Lielbritānijā, par atvērtā tipa keramikas darbnīcu un iespējām pašam pamēģināt trauku veidošanas procesu dažādās radošās nodarbībās. Nākotnē ceram, ka mūsu keramikas darbnīcā taps izgatavota „valsts servīze” prezidenta vai viņa komandas rokām. Prezidents interesējās arī par keramikas darbnīcas izaugsmi. Stāstījām par ES fondu piesaisti, izmantojot LEADER projektus, kā arī ES projektus „nelauksaimnieciskās darbības attīstīšanai laukos’’. Tāpat runājām par to, kā mudināt mūsu cilvēku atgriešanos no ārzemēm, lai uzsāktu šeit savu uzņēmējdarbību.
Prezidents ļoti novērtēja ģimenes zemnieku saimniecībā paveikto, interesējās par kombainiem un tehnikas parku. Prezidenta padomnieces jautāja par sabiedrībā aktuālu jautājumu - ķimikāliju lietojumu lauksaimniecībā. Mēs izstāstījām savu viedokli, un saimniecības pieredzi, strādājot ar precīzajām tehnoloģijām, augsnes mēslošanas kartēm, slāpekļa sensoriem un slāpekļa un citu minerālmēslu iestrādi zemē, tieši pie augu saknēm, tādējādi novēršot minerālmēslu nokļūšanu ūdenī, upēs un grāvjos. Centāmies kliedēt sabiedrībā valdošos mītus par nekontrolētu minerālmēslu un ķimikāliju lietošanu laukos, jo mēs savā saimniecībā, domāju arī lielākā daļa lauksaimnieku, strādājam pēc labākās sirdsapziņas, lai nodrošinātu gan ražu, gan sējumu veselību, gan ievērotu optimālas vides prasības.”

Kristīne Līdaka
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: https://www.flickr.com/photos/valstsprezidents

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 15.10.2020. 14:32
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk