Video - prezentē fotogrāfiju grāmatu par Rundāles novadu

4.maijā pirmsskolas izglītības iestādē „Mārpuķīte” notika grāmatas „Ieskaties. Izzini. Dzīvo. Strādā. Radi. Smaidi!” atvēršanas svētki. Grāmatā apkopotas fotogrāfijas, kurās foto entuziastiem un profesionāļiem izdevies fiksēt mirkļus, kas atspoguļo Rundāles novadu visā tā daudzveidībā.

„Šis ir ilgi gaidīts mirklis un svētki gan radošajai grupai, gan fotogrāfiem, gan visiem tiem, kuri iesaistījās un atbalstīja šo ideju. Svētki visam Rundāles novadam, un savā ziņā - dāvana Latvijai – tās neatkarības atjaunošanas dienā, ko svinam tieši šodien – 4.maijā. Latviju veidojam mēs visi kopā, katrs novads, katrs tā iedzīvotājs. Šī grāmata ir kā pierādījums tam, ka mēs – Rundāles novads - esam īpaši, un varam lieliski papildināt kopējo Latvijas „bildi”,” atklājot pasākumu, uzsvēra tā vadītāja Sandra Kerēvica, Kultūras nodaļas vadītāja.

Ideja par šādu grāmatu gaisā virmoja nepilnus divus gadus. Atsaucoties Rundāles novada domes aicinājumam iesaistīties grāmatas tapšanā, tika saņemtas vairāk nekā 1000 fotogrāfijas. Liels atbalsts bija jau novadā ar Lauras Ārentes iniciatīvu un Inta Lūša profesionālo vadību izveidotā foto entuziastu grupa, kuras radītās bildes arī kļuva par grāmatas bāzi.

Kopumā grāmata ir apvienota septiņās nodaļās. Pirmā nodaļa „Ieskaties”, atklāj novada dabas bagātības, caurvijot arī dažādus gadalaikus, otrā – „Izzini” atklāj novada kultūrvēsturisko mantojumu, „Atpūties” un „Līksmo” parāda novada viesmīlību un gatavību allaž uzņemt viesus un draugus gan dažādās atpūtas vietās, gan tradicionālajos kultūras pasākumos. Grāmata parāda arī to, kā novadnieki pavada savas ikdienas gaitas, strādā, rada un galu galā smaida.

Īpaši ir arī grāmatas teksti, kas radīti, balstoties uz iedzīvotāju sūtītajiem aprakstiem, reiz sacīto. Daži teksti ir pavisam reāli, daži mazliet piepildīti ar radošās grupas fantāzijas lidojumu, sajūtām un redzējumu. Visi teksti ir tulkoti angļu valodā, lai grāmata būtu pasniedzama arī ārzemju sadarbības partneriem un draugiem.

Katra veiksmīga projekta vai idejas realizācijas pamatā ir komandas darbs. Pie fotogrāfiju grāmatas strādāja radošā grupa – Aivars Okmanis, Laura Ārente, Zinaida Sparāne, Inta Klīve, Ludmila Knoka, Sandra Kerēvica un Lilita Lauskiniece. Idejas autore un projekta vadītāja – Kristīne Kociņa. Kopumā grāmatas tapšanā tika iesaistītas vairāk nekā 70 personas. Tomēr nenovērtējams ir grafiskās dizaineres Daces Runčas ieguldījums, pateicoties kurai, grāmata ieguvusi tieši šādu veidolu.

 

 

 

 

Foto mirkļi - Aleksandrs Saks un Laura Ārente

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 05.05.2015. 14:48
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk