XI Mežotnes pilskalna svētki abos Lielupes krastos 2017. gada 14. maijā

XI Mežotnes pilskalna svētki abos Lielupes krastos 2017. gada 14. maijā - Rundāles novada dome

2017. gada 14. maijā abos Lielupes krastos - Bauskas un Rundāles novados norisināsies XI Mežotnes pilskalna svētki.

Svētkus ar Dieva daudzinājumu senajā zemgaļu svētvietā Vīnakalnā ieskandinās folkloriste Anda Ābele un folkloras kopa „Laukam pāri”.

Mežotnes pilskalna senpilsētas apmetnē amatnieki demonstrēs viduslaiku amatus, stāstīs par seno tērpu izgatavošanu un rotu lējumiem no bronzas senajā Zemgalē. Viesi no Latgales demonstrēs 9.-12. gs. upju zvejas piederumu atdarinājumus un stāstīs par zvejniecību viduslaikos. Apmeklētāji varēs piedalīties Inetas Vēveres vadītajā meldru pīšanas meistarklasē. Vēsturniece Agnija Ruhocka stāstīs par Rundāles novada arheoloģijas pieminekļiem.

Pilskalna virsotnē seno distances ieroču laukumā varēs izmēģināt dažādus senos distances ieročus – loku, šķēpu, lingu u.c. Būs iespēja izmēģināt darbībā tautas spēļu piederumus – stīpu un ripu, kā arī uzzināt par to izgatavošanu.

Svētku programmā neiztrūkstošas būs arī viduslaiku cīņas, kurās cīnītāji pielietos 9.-12. gs. bruņojumu un ieročus. Lielupes līcī biedrība „Latviešu karavīrs” demonstrēs darbībā viduslaiku mehāniskos ieročus – katapultas un patarellas.

Svētku noslēgumā parkā pie Mežotnes pils muzicēs muzikālā apvienība „Raxtu Raxti”.

Visas svētku norises apmeklētājiem būs bez maksas, izņemot lokšaušanu un vizināšanos ar zirgiem.

Laika apstākļu dēļ šogad vēl nav uzstādīts gājēju tiltiņš pār Lielupi. Apmeklētājiem būs iespēja nokļūt otrā Lielupes krastā, par atsevišķu samaksu izmantojot vikingu kuģa „Üxküll” pakalpojumus.

Svētkos piedalās folkloras kopas, vēstures rekonstrukciju biedrības un amatnieki: „Baltava”, „Senzeme”, „Upmale”, „Latviešu karavīrs”, „Kāvi”, „Vairogs”, „Zalkši”, „Exercitus Rigensis”, „Heiligenberg”, „Laukam pāri”.

Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” sadarbībā ar Rundāles novada domi. Svētku rīkošanu finansē Rundāles novada dome, Bauskas novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Svētkus atbalsta Bauskas Kultūras centrs,  SIA „VNĪ pilis” – Mežotnes pils, Bauskas Tūrisma informācijas centrs, Latvijas Folkloras biedrība, Z/S„Vaidelotes”, SIA „ABC PARTNERS 11” un SIA „Lielmežotne”.

Elīna Kūla-Braže,
Zemgaļu kultūras biedrības „Upmale” projektu vadītāja

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 12.05.2017. 09:17
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas