Zemes stunda 2020

 

Zemes stunda ir viena no lielākajām vides kustībām pasaulē un dalība tajā ir simbolisks rīcība, lai kopīgi paustu atbalstu plašākām pārmaiņām. Pasaules Dabas Fonds un akcijas partneris Latvijā Tetra Pak aicina rīt, 28. martā, plkst. 20:30 piedalīties Zemes stundā savās mājās, izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu uz vienu stundu. Kā ierasts, pasaulē lielākajai vides kustībai pievienosies pašvaldības visā Latvijā, izslēdzot nozīmīgu ēku fasāžu un āra apgaismojumu, un savu atbalstu paudīs arī Valsts prezidenta kanceleja – tiks izslēgts apgaismojums Rīgas pilī un tās teritorijā.

 

“Zemes stunda ir apliecinājums tam, ka sabiedrība spēj būt solidāra pasaules civilizācijas labuma vārdā, lai mazinātu klimata pārmaiņas un tādējādi saglabātu dabas daudzveidību arī nākamajām paaudzēm. Valsts prezidenta kanceleja atbalsta Zemes stundas akciju, jo tā ir par solidaritāti ar dabu, ko katrs varam īstenot gan individuālā līmenī, mainot savus ikdienas paradumus un samazinot “ekoloģiskās pēdas” nospiedumu, gan nacionālā un globālā līmenī, esot pilsoniski aktīviem un iesaistoties sabiedrībai nozīmīgu klimata jautājumu risināšanā un iniciatīvu atbalstīšanā,” Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis sacīja, “šajā stundā Rīgas pilī, tās dārzā un laukumā tiks izslēgts apgaismojums tik lielā mērā, lai neradītu drošības risku Valsts prezidenta rezidencei. Aicinām arī citas institūcijas par spīti krīzes situācijai valstī neaizmirst par simbolisku rīcību Latvijas ceļā uz klimatneitrālu dzīvesveidu.”

Katru gadu Zemes stundā piedalās miljoniem cilvēku vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās. Izrādot solidaritāti ar tiem, kurus skāris Covid-19 uzliesmojums, daudzas valstis organizēs tiešsaistes Zemes stundas pasākumus, kas tiks pārraidīti visā pasaulē. Bulgārijā notiks tiešsaistes akustiskais koncerts, Itālijā iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā dziesmā, bet Spānijā no balkoniem un logiem tiks spīdināti telefona lukturīši. Citviet pasaulē kā digitālie pasākumi plānotas mūzikas tiešraižu sesijas YouTube, jautājumu un atbilžu video sērijas ar viedokļu līderiem, slavenībām, politiķiem un daudzas citas aktivitātes.

2020. gada Zemes stundā vairāk nekā 100 pasaulē slaveni objekti plāno izslēgt gaismu, lai paustu savu atbalstu kustībai. To vidū ir tādi ikoniski objekti kā Eifeļa tornis, Šeiha Zajeda Lielā mošeja, tornis “Tokijas Debesu koks”, Brandenburgas vārti, Kolizejs Romā, debesskrāpis Taipei 101, Petronas Dvīņu torņi, Ali Qapu pils, Atēnu Akropole, Viktorijas osta Honkongā un daudzi citi.

Rīgā centrālais objekts, kas uz stundu iegrims tumsā, šogad ir Dzelzceļa tilts. Apgaismojumu samazinās Saulkrastos, Kandavā, Ludzā, Augstkalnē, Bauskas, Krāslavas, Preiļu, Rundāles un Kocēnu novados, Saldus, Ķeguma pilsētas centrā un Pārgaujas novada pagastu centros. Jelgavas pilsētā uz pusi tiks samazināta LED gaismekļu gaismas plūsma, kā arī tiks izslēgts dekoratīvais apgaismojums Jelgavas dzelzceļa tiltam. Sigulda akcijā #satiecsevi aicinās atslēgties no interneta un pavadīt laiku kopā ar ģimeni, kā arī izslēgs gaismu tādos objektos kā Siguldas pils kvartāls, Siguldas centrālā stacija un laukums, āra apgaismojumu ēkām "Siguldas devons", Siguldas Valsts ģimnāzija, Siguldas Sporta centrs un Iespēju māja. Olainē izslēgs tādus objektus kā Mežaparks, “Spēka vieta”, Jaunolaines Sporta nams un citus. Ventspils pilsētas pašvaldība izslēgs apgaismojumu Lielajā laukumā un koncertzālē "Latvija". Savukārt Baltinavas novads Zemes stundā sveču gaismā vai apstākļos, kur netiek izmantots elektroapgaismojums, aicina piedalīties veselīgu kokteiļu recepšu konkursā.

Jau trešo gadu pēc kārtas Zemes stundas galvenā tematika ir dabas daudzveidības saglabāšana, un šogad tā akcentēta ar aicinājumu parakstīties un pievienoties starptautiskai kampaņai “Balss planētai”. Pasaules Dabas Fonds aicina iepazīties ar 10 ieteikumiem atbildīgai laika pavadīšanai, gaidot un piedaloties Zemes stundas akcijā. Iedvesmojieties, dalieties ar šiem ieteikumiem un stāstiet par savu Zemes stundu sociālajos tīklos! Attēli no Zemes stundas notikumiem visā pasaulē reāllaikā tiks augšupielādēti vietnē panda.org/earthhourhive.

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 27.03.2020. 15:44
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk