Izzinoši un aktīvi tiek aizvadīta e-prasmju nedēļa

 

Rundāles novada iestādes laikā no 25. līdz 29.martam. kopā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un citiem novadu sadarbības partneriem organizēja Digitālo nedēļu. Šāda veida nedēļa notiek jau 10 reizi, agrākais nosaukums tai bija E-prasmju nedēļa.
Digitālās nedēļas mērķis ir pievērst uzmanību IKT prasmju nozīmei nodarbinātības un konkurētspējas jomā, IKT karjeras izvēlē, kā arī digitālo tehnoloģiju izmantošanā uzņēmējdarbībā , valsts pārvaldē un ikviena sabiedrības locekļa ikdienā.
Novadā pasākumus organizēja gan novada bibliotēkas, gan izglītības iestādes: Bērsteles, Svitenes, Vecrundāles un Viesturu bibliotēkas, pirmsskolas izglītības iestādes “Mārpuķīte” un “Saulespuķe”, Pilsrundāles vidusskola un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība.
Bibliotēkas piedāvāja iemācīties vai pilnveidot savas prasmes informācijas tehnoloģiju (IT) izmantošanai ikdienā. Iepazīties ar Valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv sniegtajām iespējām un to lietošanu, apgūt e-pasta izveidi, darboties ar internetbanku, meklēt darba sludinājumus.
Savukārt izglītības iestādes izglītoja bērnus par drošību Internetā un citos ar IT jomu saistītos jautājumos. Pirmsskolas izglītības bērni pārrunāja viedierīču lietošanas noteikumus mājās, to ietekmi uz veselību, piedalījās nodarbībā "Mobilais gudrinieks", kurā apguva drošas telefona lietošanas pamatprincipus. Paralēli tam tika veikta aptauja vecākiem par viedierīču lietošanas noteikumiem mājās, noderīgām aplikācijām vai mājas lapām, Tāpat tika apzināts digitālo iekārtu skaits bērnu ģimenēs un cik no tām lieto paši bērni, no kādām veida ierīcēm varētu atteikties, vai bērniem ir laika ierobežojumi?
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienības studenti diskutēja par medijpratību. Jaunieši noskaidroja, kāda ir situācija Latvijā un kā šo prasmi varam veicināt? Mūsdienās ir mainījies tas, kā iegūstam un vācam ziņas, kā apstrādājam un pārraidām. Pētījumi liecina, ka gandrīz 40% jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem mēdz dalīties ar informāciju, to nemaz nepārbaudot. Tika pārrunāts arī par to, kā izvērtēt ziņas ticamību, kā arī pārliecināties par to? Tāpat notika arī datortehniķu konkurss “Jaunais datortehniķis”, kurā jauniešiem bija jāparāda savas zināšanas gan teorijā, gan loģikas spēlē. Jauniešiem bija iespēja parādīt savas zināšanas, prasmes un kompetences izvēlētajā jomā.
Pilsrundāles vidusskolas 5.- 7 klašu skolēnu izpildīja e-Guardian IKT drošības prasmju barometra testu, kurā izglītojamie varēja pārliecināties par savām zināšanām drošu datoru un interneta izmantošanā, kā arī novērtēt savas zināšanas un prasmes IKT drošībā. 10. un 11.klases skolēni veica Pathways For Employ digitālās kompetences novērtēšanas testu. Skolēniem bija iespēja novērtēt savas digitālās kompetences divos veidos vai kā uzņēmējam, vai kā virtuālajam biroja darbiniekam. Novērtējumu varēja iegūt 5 jomās: Informācija un digitālās prasmes, Komunikācija un sadarbība, Digitālā satura radīšana, Drošība un Problēmu risināšana.
Pašvaldības darbiniekiem bija iespēja pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos: privātums un datu aizsardzība, internets un e- pasts, sociālo tīklu lietošana. Priecē, ka pašvaldības darbinieki uzrādīja labas zināšanas šajā testā.

Paldies visiem, kuri organizēja vai piedalījās Digitālās nedēļas pasākumos!


Zinaida Sparāne,
Speciāliste izglītības un IT jautājumos

 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 04.04.2019. 10:00
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
12
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk