Jauniešu projekti ar Rundāles novada domes finansiālo atbalstu

2016.gadā ar domes finansiālu atbalstu savas iniciatīvas īstenoja trīs novada jauniešu biedrības.

Finansējumu saņēma BM Studio projektam „BM Studio ZEMGALE – Rundāles novada jauniešiem”, INICIO projektam „Jauniešu telpas labiekārtošana un jauniešu biedrības INICIO pasākumu organizēšana”, „Mums pieder pasaule” projektam „Biedrības „Mums pieder pasaule” kvalitātes paaugstināšana”.

Piešķirtais finansējums jauniešu biedrību aktivitāšu īstenošanai – 1457 eiro.

Novada nevalstiskajām ir pieejams finansējums līdz 500 eiro gadā savu ideju īstenošanai. Finansiālo atbalstu līdz 500 eiro var saņemt reizi gadā. Par atbalsta piešķiršanu iecerētajiem projektiem lemj Rundāles novada dome.

Projekti

Vita Reinfelde: "Biedrība „Mums pieder pasaule” katru gadu izmanto Rundāles novada domes finansējumu savu ieplānoto aktivitāšu organizēšanai, dažkārt arī kā lielāku projektu līdzfinansējumu.
2016.gadā līdzfinansējums bija nepieciešams diviem – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) un Lauku atbalsta dienesta (LAD) – projektiem. JSPA projektā fotografējām, iekārtojām daļu izstādes platformas un izstādi Svitenes saieta nama 3.stāvā, padarījām interesantāku Svitenes saieta nama kāpņu telpu, kopā ar biedrību “INICIO” izveidojām sienas kalendāru, un pateicāmies brīvprātīgajiem jauniešiem par atbalstu un palīdzību “Brīvprātīgo godināšanas vakarā”.

LAD projektā turpināsim iesāktās aktivitātes – pabeigsim iekārtot izstādes platformu Svitenes saieta namā un iegādāsimies portatīvo inventāru aktivitātēm. Vēl joprojām vācam materiālus topošajai fotoizstādei – fotogrāfijas, kurās redzamas Svitenes ainavas vismaz pirms 25 gadiem. Fotogrāfijas ar laipnu Svitenes bibliotekāres Ārijas Geidānes palīdzību varat ieskanēt Svitenes bibliotēkā, un mēs tās saņemsim jau digitālā veidā. Organizējām arī citas pašu plānotās aktivitātes – Līgo spēles, Velosacensības, Ziemassvētku darbnīcu. Pateicoties iespējai, ko sniedz Rundāles novada dome, jaunieši pārbauda savas prasmes pasākumu un finanšu plānošanā, organizēšanā, saprot, ko spēj un uzdrošinās darīt."

Dmitrijs Ščegoļevs: "Ideja par multimediju studijas izveidi radās gadu atpakaļ, kad kopā sanāca Rundāles un Bauskas novadu aktīvo jauniešu grupa.
Gada laikā tika īstenoti vairāki projekti, sākot no filmas par Vecsaules skolu Bauskas novadā un beidzot ar tādiem pasākumiem, kā Rundāles novada svētku un Latvijas valsts simtgades apsveikumu filmēšana, '”Biznesa ideju akselerators” Zemgales reģionā, „Volume it up!”, „Kostīmu balle 90to stilā” Svitenē un jauniešu infocentra „Strops” atdzīvināšanu Saulainē un daudz kas cits.
Pašvaldības saņemtais finansējums palīdzēja 2016.gada gada griezumā iekārtot studijas telpas, palielināt mūsu biedrības kapacitāti un nodrošināt Sālsmaizes nakts pasākuma norisi Saulainē un Svitenes Kostīmu balles organizēšanu Svitenē.
BM studio Zemgale sper tikai pirmos soļus Rundāles novadā, bet jau tagad redzam, ka spējam dažādot jauniešu ikdienu un ieņemt HiTech nišu. Nākotnes plānos ietilps novada datorspēļu čempionāta organizēšana, programmēšanas kursu atvēršana, ciešāka sadarbība ar pašvaldības pasākumu rīkotājiem un, protams, infopunkta „Strops” padarīšana par pieejamu praktiski visas nedēļas garumā.
 
Svarīga lieta, ko vēlamies pabīdīt uz priekšu, ir novada nevalstisko organizāciju ciešāka sadarbības uzsākšana un kopējā pasākumu kalendāra izveidošana. Skaidrs, ka cilvēku skaits novadā ir tāds, kāds ir un diez vai krasi mainīsies tuvāko gadu laikā. Tāpēc īpašs uzsvars jāliek uz darbu ar jaunatni - rīcības programmas izstrādi un integrēšanu pašvaldības attīstības plānā vismaz uz 5-10 gadiem."
Dita Liepiņa: "2016.gadā esam uzlabojuši mūsu jauniešu istabas Svitenes saieta namā vizuālo piepildījumu un funkcionalitāti. Ar domes finansiālu atbalstu iepirkām skaļrunus, izgatavojām sēžam maisus, attīstījām bildes no mūsu pasākumiem.
Noteikti viens no visapmeklētākajiem  pasākumiem, ko 2016.gadā organizēja mūsu biedrība INICIO, bija piparkūku darbnīca. Kopā cepām piparkūkas, tās izrotājām, skatījāmies filmu un ēdām izceptās piparkūkas un citus našķus.
Noteikti šī iespēja, ko sniedz Rundāles novada dome nevalstiskajām organizācijām, ir ļoti noderīga. Projekta rezultātā iegūtais finansējums palīdz uzlabot pasākumu kvalitāti, apmeklētāju skaitu un vēlmi arī citiem iesaistīties mūsu darbībā!"
 
Lapa atjaunota: 27.01.2017. 15:07
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk