Bērnudārza “Mārpuķīte” Ekopadome

Rundāles novads

„DABAS DOBE” MĀRPŪĶĪTĒ

Rundāles novada domes finansējums EUR – 639,80

Pašu projekta realizētāju līdzfinansējums – EUR 0,00

Projekta īstenošanā iesaistīto cilvēku skaits – 35

Cilvēku skaits, kas gūs labumu no padarītā ~ 1300

Apbalvotais projekts:

Rundāles novada PII „Mārpuķīte” tūju stādījumu mulčēšana un rotaļu laukuma apzaļumošana

Žūrija

Inta Klīve, Rundāles novada domes priekšsēdētāja vietniece
Aigars Sietiņš, Rundāles novada domes izpilddirektors
Marija Teišerska, Rundāles novada domes Finanšu un investīciju nodaļas vadītāja
Ludmila Knoka, Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja
Jānis Liepa, Svitenes pagasta pārvaldes vadītājs
Vitālijs Bļinkovs, Viesturu pagasta pārvaldes vadītājs
Laura Ārente, Projektu speciāliste

 

Novada apraksts

“Ja Rundāles novads būtu koks, tad noteikti ozols. Stabils, stalts, ar zemgalieša varēšanu un gribēšanu apveltīts.

Ja Rundāles novads būtu sieviete, tad noteikti varen daiļa – krāšņā baroka kleitā, šmaugu korsetes ieskautu vidukli un greznu vēdekli rokās. Un kā viņa gleznotu – skaistas ainavas un dabasskatus – Lielupes ieleju, koku ieskauto Mežotnes pilskalnu, rudens lapu čaukstoņu Svitenes muižas Saules dārzā.

Bet, ja Rundāles novads būtu vīrietis... Viņš droši vien aizrautos ar kāršu spēlēm, jo azarts Rundālei piedien. Izaicinājums nezināmā priekšā, aprēķins daudzus soļus uz priekšu un neliela pārgalvība – tieši tā patiktos spēlēt Rundālei.

Rundāles novads ir dažāds. Atbrauc un pārliecinies!”

 

LAURA ĀRENTE, projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” koordinatore:

Gribam, lai bērni izaug kopā ar dabu, zina un novērtē visu, ko tās spēj dot, arī spēļu karstumā ārā baudot veselīgas ogas! Dzīvot un domāt zaļi ir  pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” Ekopadomes moto.

Rundāles novadā šogad konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” ietvaros īstenots projekts bērnudārza rotaļu laukumu apzaļumošanai, ko realizēja novada pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” Ekopadome.

Projekta aktivitātēs tika iesaistīti ne tikai bērnudārza darbinieki, bet arī bērnu vecāki kopā ar savām atvasītēm. „Kopīga darbošanās deva iespēju bērniem apjaust rūpes par augu pasauli, iepazīt pieaugušo aktivitātes dārzā un apkārtnes sakopšanā”, atzīmē Judīte Zeltiņa, projekta vadītāja un pirmsskolas izglītības iestādes „Mārpuķīte” vadītāja.

Projekta rezultātā labiekārtota un pilnveidota bērnudārza „Mārpuķīte” teritorija un rotaļu laukumi, ierīkojot tūju stādījumus, kā arī papildinot teritoriju ar krāšņaugu un kultūraugu stādījumiem. Paveikto darbu pilnībā varēs novērtēt jau pavisam drīz – pēc pāris gadiem, kad stādi būs paaugušies, nodrošinot ne tikai dabīgo noēnojumu vasaras rotaļu laikā laukumos,  bet sniedzot iespēju bērniem nogaršot pašu audzētus riekstus, korintes, pīlādžus un aronijas. Vasarā rožu ziedu laikā bērnudārza apmeklētājus ar savu krāšņumu un smaržu priecēs daudzās iestādītās rozes.  

FOTO  


Lielie un mazie palīgi  - bērnudārza „Mārpuķīte” darbinieki, izglītojamie un viņu vecāki veic darbus pie mulčas izklāšanas.„Tā kā darbojamies Ekoskolu programmā, vēlamies bērniem arvien vairāk iespēju dot tuvākās apkārtnes izpētē, augu atpazīšanā un novērošanā. Ar sakoptu vidi, izziņas iespējam veidojam bērnos paradumu rūpēties par vidi, kurā dzīvojam,” atzīmē Judīte Zeltiņa, PII „Mārpuķīte” vadītāja

 
 


Tūju stādījumi ieguvuši jaunu mulčas klājuma kārtu, kas pasargās augsni no mitruma iztvaikošanas un ieaugšanas zālē, kā arī tūju stumbrus no netīšiem savainojumiem, pļaujot zāli. Visu augsnes enerģiju un barības vielas nu varēs izmantot tūjas.

 

Lapa atjaunota: 28.03.2017. 10:14
Eiropas Gada pašvaldība
Notikumu kalendārs

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk