1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena – veltīta Latvijas 100-gadei

20.01.2018 17:00 Svitenes tautas nams

2018. gadā apritēs 27 gadi, kopš iedzīvotāji no visas Latvijas pulcējās Doma laukumā pie tagadējās Saeimas ēkas, pie Latvijas televīzijas  un citiem Latvijai stratēģiski svarīgiem objektiem, lai nevardarbīgā manifestācijā aizstāvētu Latvijas neatkarības atjaunošanu. 20. janvāris ir tā diena, kad Svitenes tautas namā ik gadu tiek veidoti barikāžu atceres pasākumi, lai kopā tiktos tie, kas barikādēs piedalījās, tie, kas tajā laikā atradās mājās un, tie, kas par visu šo lasa jauno laiku Latvijas Vēstures grāmatās. Lai arī cik atšķirīgas ir šīs nosauktās auditorijas, tomēr gribas ticēt, kā tās visas vieno kopīga – Neatkarīga un brīva Latvija!

 Lai šīs atmiņas un kopības sajūta nezustu, un, lai tās tiktu nodotas tālāk, 2018. gada 20. janvārī 17.00 Svitenes tautas nama zālē tiks rīkots barikāžu atceres dienas sarīkojums, kas būs neliela retrospekcija, tam, kā norisinājās notikumi 1991. gada janvārī. Koncentrēti tiks parādīta barikāžu norise pirms un pēc 20. janvāra notikumiem. 

Sarīkojuma uzdevums ir dalīties pieredzētajā, atgādināt mūsu spēju būt vienotiem un nodot šo sajūtu tiem, kas šos notikumus nepiedzīvoja. Par barikāžu centrālo simbolu kalpos ugunskurs, kas ir spēcīga vizualizācija, pieminot vārdu barikādes, ne tikai tiem, kas tajās piedalījās, bet arī tai sabiedrības daļai, kas to nepiedzīvoja. Sarīkojuma centrālā ass būs viena cilvēka stāsts par saviem pārdzīvojumiem, šī notikuma laikā, kā arī pirms un pēc tā.

Lai skatītāju uzmanību un apmeklētību nenomāktu ārējie laika apstākļi un, lai sarīkojuma vēstījums tiktu nodots pēc iespējas koncentrētāk un kvalitatīvāk, pasākumu iecerēts rīkot Svitenes tautas nama iekštelpās veidojot simboliskus ugunskurus.

Ar muzikālu programmu barikāžu atcerei patriotisku noskaņu radīs dziesminieki  Egons Pičners un Valdis Atāls.

Pasākuma noslēgumā kopā ar folkloras kopu “Svitene” dziedāsim, malkosim tēju un dalīsimies atmiņās.

Pasākumā aicināti piedalīties Rundāles novada  Barikāžu laika dalībnieki, pensionāru NVO, jauniešu NVO , skolēni un visi interesenti,  lai klātienē atcerētos tā laika notikumus un sajūtas.

Pasākumu organizē Rundāles novada Kultūras nodaļa

 Sandra Kerēvica
Kultūras nodaļas vadītāja

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 03.01.2018. 09:33
Eiropas Gada pašvaldība

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk