Mežotnes pilskalna svētki

19.05.2018 14:00

Rundāles novadā 2018. gada 19. maijā norisināsies XII Mežotnes pilskalna svētki. Svētkus ar saules dziesmām un uguns iekuršanu senajā zemgaļu svētvietā Vīnakalnā ieskandinās folkloras kopu dalībnieki.
Senpilsētas apmetnē paredzētas seno amatu meistarklases – senā apģērba darināšana, alvas un bronzas liešana. Koncertā “Pār deviņi novadiņi” skanēs dziesmas no dažādiem Latvijas novadiem. Ar tautasdziesmu programmām viesosies folkloras kopas “Saule” no Suntažiem, “Medainis” no Saldus un “Laukam pāri” no Ceraukstes. Koncerta izskaņā folkloras kopa “Svitene” no Rundāles novada ciemiņus aicinās iesaistīties priecīgās Zemgales rotaļās.
Lielupes līcī pie kuģa piestātnes kuģinieki stāstīs par kuģošanu Latvijas upēs viduslaikos. Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā apmeklētājiem būs iespēja nokļūt otrā Lielupes krastā, par atsevišķu samaksu izmantojot vikingu kuģa „Üxküll” pakalpojumus.
Pilskalna virsotnē norisināsies ieroču spēles un viduslaiku kaujas mākslā balstītas aktivitātes dažāda vecuma apmeklētājiem. Mazākie apmeklētāji varēs iesaistīties meistarklasē “Viduslaiku cīņas skola bērniem”. Šogad apmeklētāji, kuri vēlas apliecināt savu spēku un veiklību, aicināti piedalīties atraktīvās daudzcīņas sacensībās, pielietojot dažādus viduslaiku kaujas ieročus un atribūtus, baltu kaujas mākslas meistarklasē un lokšaušanā. Norises kaujas laukumā noslēgsies ar spraigām viduslaiku cīņām, kuru laikā bruņinieki cīnīsies par spēcīgākā cīnītāja titulu.
Svētkos piedalās folkloras kopas, vēstures rekonstrukciju biedrības un amatnieki: „Baltava”, „Exercitus Rigensis”, „Heiligenberg”, „Latvijas Arheoklubs”, „Laukam pāri”, “Svitene”, “Saule” un “Medainis”.
Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” sadarbībā ar Rundāles novada domi. Svētku rīkošanu finansē Rundāles novada dome un Zemgales kultūras programma. Svētkus atbalsta Bauskas Kultūras centrs, Bauskas Tūrisma informācijas centrs, Z/S„Vaidelotes” un SIA „ABC PARTNERS 11”.


Elīna Kūla-Braže,
Zemgaļu kultūras biedrības „Upmale” projektu vadītāja

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 15.05.2018. 10:44
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

P
O
T
C
Pk
S
Sv
1 2 3
4 567 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 3031

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk