Projekta “1836” Leišmalītes gājiens Rundāles novadā 2018. gada 19.,20.. maijs

19.05.2018 - 20.05.2018 Rundāles novads

Rundāles novada iedzīvotājus aicina piedalīties Leišmalītes gājienā 19. un 20. maijā sadarbībā ar Rundāles novadu norisināsies fonda “1836” un Imanta Ziedoņa muzeja rīkotais Leišmalītes gājiens. Ikviens tuvākas un tālākas Rundāles apkaimes iedzīvotājs un viesis ir aicināts doties pārgājienā maršrutā Saulaine – Svitene – Rundāles pils – Mazmežotnes muiža.

Sestdienas rītā, 19. maijā, pulcēšanās pārgājienam sāksies pulksten 9.00 Saulainē. No turienes gājiena dalībnieki dosies ceļā uz Sviteni, kur noslēgsies Leišmalītes gājiena Rundāles novadā pirmā diena.

“Muzeju nakts ietvaros fonds “1836” un Ziedoņa muzejs viesosies Svitenē, kur pēc pirmās gājiena dienas visus sagaidīs Imanta Ziedoņa muzejs ar vakara piedzīvojumu “Varenā Tumsa”. Vakara programmā paredzēts brīvdabas kino, kā arī dziesmas un visādi citādi jēgpilna vakarēšana,” par pārgājiena pirmā vakara plānotajiem notikumiem stāsta Leišmalītes projekta vadītāja Maija Jaunzeme.

Otrajā dienā tiks uzsākts ceļš uz Rundāles pili, kur paredzēts pikniks ar līdzņemtajām maizītēm pie fonda “Viegli” stādītajiem ozoliem un ekskursija pa Rundāles pili. Pēc nelielās atpūtas plānots doties uz Mazmežotnes muižu, kur visiem gājiena dalībniekiem un apmeklētājiem būs iespēja baudīt gājiena noslēguma koncertu.

Pirmajā pārgājiena dienā ir plānots noiet aptuveni 20 km, otrajā – 11 km. Pārgājieniem var pieteikties gan individuāli, gan grupās. Pieteikšanās fonda “1836” mājaslapā http://1836.lv/gajienu-plans/

Leišmalītes gājienu projekta vadītāja Maija Jaunzeme atzīst: “Jāpiekrīt reiz Imanta Ziedoņa teiktajam: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Organizējot šos Leišmalītes gājienus un aicinot cilvēkus tajos piedalīties, mēs palīdzam šim Latvijas brīnumainajam skaistumam parādīties. Turklāt, dodoties šajos gājienos, nepamet sajūta, ka atkal iemirdzas kādas jau senāk iestaigātas pēdas.”

2018. gadā plānoti astoņi divu dienu pārgājieni gar Latvijas robežu. Pārgājienu mērķis ir ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet arī iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības. Katras dienas noslēgumā ir plānoti nelieli koncerti un kopēja vakarēšana visiem gājiena dalībniekiem.
 

Detalizētāks gājiena apraksts

Sestdiena 19. maijs
Gājiens no Saulaines uz Sviteni (~ 19,5 km)

Plkst. 9:00 pulcēšanās pie pirmskolas izglītības iestādes “Mārpuķītes”, Saulainē (Atrašanās vieta).

Reģistrēšanās.

Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, pēc gājiena šoferus aizved tām pakaļ.

Plkst. 10:00 – došanās ceļā, plānots noiet aptuveni 19 km.

Pusdienu pauze ar savām līdzņemtajām maizītēm.

16:00 1836 Leišmalītes staba rakšana Svitenes muižas parkā „Saules dārzā” (Atrašanās vieta)

16:30 autobuss šoferus aizved pakaļ mašīnām.

Nakšņošana Svitenes Tautas namā (Atrašanās vieta)

Gulēšana paredzēta uz grīdas, līdz ar to katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams – matracīši, guļammaisi, utt. Ja ir vēlme gulēt teltīs, tas arī ir iespējams.

Plkst. 18:36 vakariņas.

Muzeju nakts ietvaros paredzēta Imanta Ziedoņa muzeja notikums “Varenā tumsa” un brīvdabas kino.

Vakarēšana

Svētdiena 20. maijs
Gājiens no Svitenes caur Rundāles pili uz Mazmežotnes muižu (~ 12 km)

Plkst. 8:00 brokastis.

Pēc brokastīm plkst. 8:40 visi šoferi aizved savas automašīnas uz Mazmežotnes muižu (Atrašanās vieta), kur mašīnas tiek atstātas uz visu dienu.

Plkst. 9:00 autobuss atiet no Mazmežotnes muižu, nogādā šoferus un jaunos gājiena dalībniekus uz Svitenes Tautas namu, lai pēc tam kopīgi dotos ceļā.

Plkst. 9:40 rīta aplis un došanās uz Rundāles pili, kur plānots pikniks ar savām līdzņemtajām maizītēm pie fonda “Viegli” stādītajiem ozoliem.

Plkst. 13:00 interesentiem paredzēta ekskursija Rundāles pilī (pa maksu). 

Došanās tālāk uz Mazmežotnes muižu.

Plkst. 18:36 koncerts Mazmežotnes muižā (Atrašanās vieta).

Plkst. 20:00 došanās mājup.

Abu dienu gājiena karte

LŪGUMS APSTIPRINĀT SAVU DALĪBU, AIZPILDOT ANKETU

 

Vairāk informācijas par gājienu – Maija Jaunzeme, 26199366 maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv
 

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 14.05.2018. 18:25
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk