Tiek gaidīti piemēroti laikapstakļi Pašvaldības ceļa “Pilsrundāle-Svitene” defektu novēršanai

01.01.1970

2019. gada 21. februārī, veicot pašvaldības autoceļu stāvokļa apsekošanu, tika konstatēti pašvaldības autoceļa A9 Pilsrundāle – Svitene asfalta seguma pirmās kārtas bojājumi (bedres un plaisas). Ņemot vērā bojājumu apjomu, 2019. gada 01. martā tika sasaukta ieinteresēto pušu (būvuzņēmējs, būvuzraugs un pasūtītājs) sanāksme.

Būvuzņēmējs izteica iespēju, ka, ņemot vērā šīs 2019. gada ziemas un agrā pavasara atkušņu skaitu, jeb temperatūras pāreju no plus grādiem uz mīnus grādiem un otrādi, pāreju no mīnus grādiem uz plus grādiem, kā arī reģistrēto nokrišņu daudzumu, kas pa dienu atkusa un pa nakti sasala, asfaltbetona segumi apakškārtās arī ar pieļaujamo porainības vērtību pie smagsvara transporta iedarbības varēja daļēji sabrukt. Nevar izslēgt arī lokālas vietas, kur defekti izveidojušies darba šuves vietās un vietās, kur asfaltbetona masai bija izveidojušās segregācijas vietas (ceļa posmi, kuros neviendabīgi iestrādāts ceļa būvmateriāls (minerālmateriāls), ieklāts asfaltbetons).

Kā apstiprināja būvuzraugs - šādi defekti Latvijas klimatiskajos apstākļos nav nekas jauns un, iestājoties remontdarbu sezonai piemērotiem meteoroloģiskajiem laika apstākļiem, visi bojājumi Būvuzņēmējam būs jānovērš par saviem līdzekļiem. Precīzāk asfaltbetona kvalitāti varēs vērtēt pēc urbto paraugu testēšanas rezultātiem.

Aigars Sietiņš, 
Izpilddirektors

Ilvija Tetērina,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 15.03.2019. 09:26
Eiropas Gada pašvaldība

Kalendārs

Jaunumu liste

Foto

Audio

Video

Aptaujas

Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk