Uzvedums "Latviskuma spēka raksti" ar īpašiem svētku viesiem no Itālijas

01.06.2018 19:00 Pilsrundāles vidusskolas zāle

Īpašie viesi no Udžiāte-Trēvano, Itālijas
orķestris 
“SANTA CECILIA”

Orķestra “Santa Cecilia” saknes meklējamas jau 1836 gadā, kad Paskāls Krivelli (Pasquale Crivelli), Udžiāte-Trēvano iedzīvotājs un bijušais Austrijas armijas trompetists, dibināja Udžiāte pilsētas orķestri. Orķestris izveidojies laikā, kad Lombardijas reģions bija Austrijas Impērijas sastāvā, ilgi pirms vēl tika dibināta Itālijas karaliste. Tādējādi orķestris uzskatāms par vienu no senākajiem kultūras kolektīviem ne tikai Komo provincē, bet arī visas Itālijas mērogā.
Orķestris “Santa Cecilia” ir īpašs ar to, ka visā 182 gadu pastāvēšanas laikā nav pārtraucis savu darbību, pat ne abu Pasaules karu laikā, par ko, protams, ļoti lepojas!
Kopš dibināšanas, orķestris ir pārstāvējis Udžiāte-Trēvano mūzikas kultūras centru. Pateicoties savstarpējai sadarbībai, cieņai un personīgajam ieguldījumam, sniedzis būtisku pienesumu kopienas pilsoniskajai izaugsmei, veicinot pilsonisko apziņu un savstarpējo draudzību mūziķu vidū.
Īpaši būtu jāuzsver fakts, ka visi mūziķi orķestrī spēlē brīvprātīgi, prieka pēc un bez jelkādas kompensācijas. Katru gadu tiek organizēti bezmaksas kursi, kur iespējams apgūt mūzikas teoriju un praksi, apgūt mūzikas instrumenta spēli, lai varētu pievienoties orķestrim. Šobrīd orķestrī spēlē 48 mūziķi un 15 studenti.
Orķestris ir kļuvis par būtisku dažādu pasākumu sastāvdaļu – reliģiski, pilsoniski pasākumi, kultūras pasākumi un svētki. Koncertus atzinīgi novērtējuši gan pašas Udžiāte-Trēvano iedzīvotāji, kā arī orķestris pieprasīts pasākumos kaimiņu pilsētās.

 

 

Atgriezties atpakaļ
Lapa atjaunota: 25.05.2018. 09:36
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk