Novads

  No 2021.gada 1.jūlija darbu sāk apvienotais Bauskas novads

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas spēkā stājās 2020. gada 23. jūnijā, pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām būs 43 pašvaldības līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā. Jaunās domes darbu uzsāks 2021.gada 1.jūlijā.
Bauskas novada teritorija saskaņā ar administratīvi teritoriālo reformu, no 1.jūlija aptver arī IecavasRundāles un Vecumnieku novadus. 
Bauskas novada teritorijas platība no 2021.gada 1.jūlija ir 2173 km2.
Iedzīvotāju skaits apvienotajā Bauskas novadā - 42,7 tūkstoši.
Administratīvi teritoriālās vienības: Bauskas pilsēta, Brunavas pagasts, Ceraukstes pagasts, Codes pagasts, Dāviņu pagasts, Gailīšu pagasts, Īslīces pagasts, Mežotnes pagasts, Vecsaules pagasts, Iecavas pilsēta, Iecavas pagasts, Rundāles pagasts, Svitenes pagasts, Viesturu pagasts, Bārbeles pagasts, Kurmenes pagasts, Skaistkalnes pagasts, Stelpes pagasts, Valles pagasts, Vecumnieku pagasts. 

 

ARHĪVS

Rundāles novada raksturojums

  

 

Rundāles novads atrodas Latvijas Republikas un Zemgales līdzenuma dienvidu daļā. Novads ziemeļos un ziemeļrietumos robežojas ar Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastu, Vircavas pagastu un Sesavas pagastu. Dienvidos un dienvidaustrumos novads robežojas ar Lietuvas Republiku un Bauskas novada Īslīces pagastu, bet ziemeļaustrumos un austrumos - ar Bauskas novada Bauskas pilsētu, Bauskas novada Codes un Mežotnes pagastiem.

Rundāles novada kopējā platība ir 23 201,8 ha, no kuriem 9201,8 ha ir Rundāles pagasta teritorija, 5830,1 ha – Svitenes pagasta teritorija un 8169,9 ha – Viesturu pagasta teritorija.

Rundāles novadā deklarējušies 3825 iedzīvotāji -

Rundāles pagastā –1962 ;

Svitenes pagastā – 840;

Viesturu pagastā 1023 iedzīvotāji.

Novada administratīvais centrs ir Pilsrundālē, kur atrodas Rundāles novada dome.

Novada izglītības iestādes - pirmsskolas izglītības iestāde "Mārpuķīte", speciālā pirmsskolas izglītības iestāde "Saulespuķe", Pilsrundāles vidusskola ar trim struktūrvienībām - Bērsteles skola, Svitenes skola un Mūzikas un mākslas skola. Profesionālo izglītību nodrošina Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība (Saulaines profesionālā vidusskola).

Rundāles novadā saglabājušies daudzi vēsturiski nozīmīgi kultūras pieminekļi:

Rundāles pagasta teritorijā atrodas īpaši aizsargājamas Natura 2000 teritorijas – Ozoldārzs un dabas parka „Bauska ” daļa, kas stiepjas gar Lielupes kreiso krastu no Bauskas pilsētas un kura satāvā ietilps Mežotnes pilskalns, Vīna kalns – pilskalns, Ziedoņu parks. Vēl divi parki ir pie bijušajām muižu apbūvēm: Saulaines parks pie Kaucmindes pils un Rundāles pils parks pie Rundāles pils.Svitenes pagasta teritorijā atrodas Svitenes parks pie Svitenes pils.Viesturu pagastā ir Lielbērsteles parks un Grāvendāles muižas parks.
 

"Zemgale – tā ir labības klēts un piecu Latvijas prezidentu dzimtene. Lēnas un mierīgas ir Zemgales upju straumes, nosvērts, mierīgs, atturīgs un lepns ir zemgalieša raksturs."

Gunta Micāne,
skolotāja, dzejniece un rakstniece 

Lapa atjaunota: 31.10.2022. 16:58
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk