Par projektu

ENG     RU

Mums pieder unikāls kultūrvēsturiskais mantojums, kuram izgaisot, varam zaudēt savu pašapziņu, identitāti un izpratni par savu izcelsmi.

Projekta RUNRARO galvenais mērķis ir atgādināt par to bagātīgo mantojumu, ko mums atstājuši mūsu senči un senču senči. Šis mantojums padara mūsu novadu pievilcīgu un interesantu ne tikai tūrismam, bet arī pašiem iedzīvotājiem. Produktīva un auglīga vide uzņēmējdarbībai un sakopta dzīves telpa dos mums pašiem lielāku gandarījumu par vietu, kuru saucam par mājām.

Šī projekta ietvaros Mežotnes baznīca pēc vairāk nekā septiņdesmit gadiem ir atguvusi savu seno krāšņumu. Baznīcas vēsture iestiepjas 16. gadsimta vidū. Bet esošās baznīcas ēka celta 18. gadsimta sākumā. Laika gaitā baznīca un tās tornis savu izskatu mainīja vairākkārt, un pašreizējo izskatu – barokālu torni ar kupolu – ieguvusi Latvijas brīvvalsts laikā. 1944. gadā kaujās pie Lielupes baznīca sašauta, sagrautas torņa konstrukcijas. Pēc kara bija nesekmīgi mēģinājumi baznīcu atjaunot. Vēlāk, sešdesmitos gados, baznīcā ierīkota minerālmēslu noliktava – tika izlauztas torņa un draudzes telpas durvis, logi un ailas daļēji aizmūrēti, baznīcas ēkai izveidota lēzena jumta konstrukcija.

Projekts RUNRARO devis iespēju īstenot ilgi gaidītos baznīcas torņa rekonstrukcijas darbus. Saskaņā ar SIA “LIVLAND GROUP” izstrādāto būvprojektu, baznīcas tornis atjaunots tādā apmērā un izskatā, kāds tas bijis 20. gadsimta 20. gados. Baznīcas atjaunošanas projekta pirmās kārtas, jeb torņa atjaunošanas darbus veica SIA “KVINTETS M”.