Statuss:
Noslēdzies
leader_elfla_logo7_4.jpg
Projekta finansētājs: ELFLA

Status: Īstenots

Projekta nosaukums: Ceraukstes tautas nama fasādes atjaunošana pakalpojumu nodrošināšanai

Projekta numurs: Nr.17-06-AL07-A019.2202-000007

Projekta programma/SAM: Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākums 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitāte 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas�

Projekta budžets: 87 280.71 EUR

Projekta budžeta sadalījums: ELFLA finansējums - 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums – 42 280.71 EUR

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir veikt Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošanu, lai nodrošinātu Ceraukstes pagasta pārvaldes, bibliotēkas un kultūras pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību un veicinātu nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.


Galvenās aktivitātes

Lai uzlabotu Ceraukstes Tautas nama energoefektivitāti projektā paredzēts:

  • administratīvās ēkas cokola atjaunošana;
  • pamatu siltināšana;
  • fasādes atjaunošana un siltināšana;
  • lietus ūdens noteku uzstādīšana;
  • vēja kastes uzstādīšana;
  • ēkas bēniņu pārseguma siltināšana;
  • skatuves grīdas daļas pārseguma siltināšana no pagraba telpas puses. 

Īstenošanas laiks: 01.12.2017. – 01.12.2018.

Koordinātors: Jolanta Kalinka

Kontaktinformācija: 63922400

Publicitāte

13.12.2018.

Atjaunota Ceraukstes Tautas nama fasāde

jolantas_kult%C5%ABra%20snams.jpg

Šīs vasaras un rudens mēnešos tika veikti Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošanas un siltināšanas darbi,  lai uzlabotu Ceraukstes pagasta pārvaldes, bibliotēkas un kultūras pakalpojumu  kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Būvdarbus veica SIA “GS CELT”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BŪVĒTIKA”.

 

Ceraukstes pagasta Tautas nams savu darbību sāka 1907.gadā. Aktīvie Ceraukstes kultūras dzīves veidotāji  vēlējās savu namu, tādēļ  viņi no vietējā Ribbes saimnieka iegādājās viņam piederošo krogu. Nams bijis stipri nolaists un tajā pašā gadā sākās tā pārbūves darbi. Ceraukstes apriņķī darbojās izglītības - saviesīgā biedrība “Austra” (biedrības priekšsēdētājs Jānis Kampiņš), kas organizēja dažādus kultūras pasākumus. Veco kroga māju paplašināja, ēkas ziemeļu galā iebūvēja zāli un skatuvi. Ēkas dienvidu daļā ierīkoja veikalu, dzīvokli ar divām telpām un bibliotēkas istabu, kurā pārveda Brīvbibliotēkas grāmatu fondu no Ceraukstes muižas ēkas.  1910.gada 26.decembrī notika biedrības nama atklāšana. Sākot ar to dienu Ceraukstes pagastā visi kultūras pasākumi līdz pat šodienai notika Tautas namā. Lieli pārbūves darbi ēkai norisinājās  1936.gadā, bet kapitālo pārbūvi  namam veica 1966.gadā.

 

vecais.jpg

Attēlā: Ceraukstes Tautas nams pirms fasādes atjaunošanas un siltināšanas darbiem

 

No 1966. līdz 1977.gadam Tautas nama otrajā stāvā atradās kolhoza “Ceraukste” kantoris. 1977.gadā mājvietu Tautas nama telpās rod Ceraukstes medpunkts, kas savus apmeklētājus šeit pieņem joprojām. Joprojām arī šajā namā atrodas Ceraukstes 1.bibliotēka. 1993.gadā uz Tautas nama ēku pārcēlās Ceraukstes pagasta pārvalde. No 2002.gada Tautas nama telpās darbojas arī biedrība “Lauku sieviešu klubs “Mikslis””.

 

Šobrīd šajā ēkā iedzīvotājiem ir iespēja saņemt sociālā darbinieka, bāriņtiesas locekļa, nekustamā īpašuma speciālista, ģimenes ārsta pakalpojumus, pieteikt santehniķa pakalpojumus, veikt nekustamā īpašuma nodokļa un komunālos maksājumus, iesniegt dokumentus pašvaldībai, kā arī vērsties pie Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītāja dažādu jautājumu risināšanā. Ēkas pirmajā stāvā tiek nodrošināti bibliotēkas un kultūras pakalpojumi, pieejama aprīkota Tautas nama zāle un skatuve. Tautas namā darbojās vairāki amatieru mākslas kolektīvi. Biedrība ”Lauku sieviešu  klubs “Mikslis” šeit organizē dažādus pasākumus, nodarbības. Pateicoties biedrības darbībai, kultūras darba uzlabošanai un pilnveidošanai ir īstenoti  vairāki projekti.

Ceraukstes%20tautas%20nams(2).JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attēlā: Ceraukstes Tautas nams pēc fasādes renovācijas un siltināšanas

 

Ēkā pēdējos gados ir veikti dažādi rekonstrukcijas darbi, apkures nomaiņa, fasādes krāsošana, daļēja aprīkojuma atjaunošana, logu nomaiņa un kosmētiskais remonts, taču ēkas fasādes nesiltināšana paātrinātu norobežojošo konstrukciju bojāšanos, samazinātos ēkas un inženiersistēmu kalpošanas laiks. Ēkas ķieģeļu mūris bija ar zemu siltuma pretestību, kā rezultātā aizplūda liels siltumenerģijas daudzums, kas paaugstināja ikgadējās ēkas apkures izmaksas. Īpaši paaugstināta siltumenerģijas plūsma tika konstatēta caur ēkas cokola daļu un ārsienām. Tādēļ tika pieņemts lēmums veikt ēkas siltināšanas darbus, izstrādāts projekts „Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošana  pakalpojumu nodrošināšanai” un iesniegts biedrības “Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā. Projekta īstenošanai piešķirts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums un Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums.

 

Projektā veikta Tautas nama ēkas cokola atjaunošana,  pamatu siltināšana, fasādes atjaunošana un siltināšana, lietus ūdens noteku montāža, vēja kastes atjaunošana un skatuves grīdas daļas pārseguma siltināšanu no pagraba telpas puses. Zemes planēšanas darbus un zālāja atjaunošanu darbus veiks tiklīdz tam būs piemēroti laika apstākļi.

 

Kopējās projekta izmaksas 87 280,71 EUR, publiskais finansējums 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 42 280,71 EUR.

 

Paldies visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem darbiniekiem un Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājam Viesturam Janševskim!

 

Jolanta Kalinka,
projektu vadītāja

 


22.09.2017.

Piešķirts ES finansējums divu sabiedriski nozīmīgu projektu īstenošanai

jolantas_kult%C5%ABra%20snams.jpg

 

Saņemts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums divu projektu īstenošanai, lai uzlabotu Īslīces un Ceraukstes kultūras namu pieejamību un kvalitāti.

 

Kā viens no nozīmīgākajiem kultūras infrastruktūras objektiem Bauskas novadā tiek izmantots Īslīces kultūras nams. Tas ir viens no lielākajiem  un pasākumu ziņā noslogotākajiem kultūras namiem. Tajā notiek gan vietējās nozīmes koncerti un pasākumi, gan  Bauskas novada pašvaldības un Latvijas mēroga pasākumi un konkursi, pieaugušo un skolēnu deju skates un starptautiski mūzikas festivāli. Gada laikā Īslīces kultūras namā  notiek 46 pasākumi, no kuriem 28 ir Īslīces kultūras nama organizēti pasākumi, bet 18 citu organizāciju pasākumi, deju konkursi un teātru skates. Ikdienā tajā darbojas 14 pulciņi (257 dalībnieki), kā arī šajā ēkā 2.stāva telpās tiek nodrošināta Īslīces vidusskolas 5-gadīgo un 6-gadīgo skolēnu apmācība. Gada laikā pasākumus apmeklē vairāk kā 11 tūkstoši apmeklētāji. Amatierkolektīvu dalībnieki aktīvi iesaistās dažādu  pasākumu norisē, ar ļoti augstiem rezultātiem startē skatēs. Šis objekts ir ar lielu kultūrvēsturisko un sabiedrisko nozīmīgumu (jo iestādes darbība nodrošina nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu) un ir publiski pieejams.

 

Īslīces kultūras nams  tika uzbūvēts pirms vairāk kā četrdesmit gadiem. Pēdējos gados, pēc tā iegūšanas pašvaldības īpašumā 2007.gadā, ir veikti dažādi rekonstrukcijas darbi, apkures nomaiņa, gazifikācija, fasādes apdare, daļēja aprīkojuma atjaunošana. 2017.gada vasarā tika veikta kultūras nama esošo laukumu un celiņu seguma nomaiņa, kā arī stāvlaukuma paplašināšana, jo laukumu un celiņu segums bija kritiskā stāvoklī, betona plāksnes izšķiebušās un sadrupušas, vietām  pat atsegušās armatūras drātis. Taču tā nebūt nav vienīgā problēma, kas saistīta ar ēkas ekspluatāciju. 2016.gada nogalē Būvniecības valsts kontroles birojs veica šīs publiskās ēkas ekspluatācijas pārbaudi un konstatēja trūkumus, kas ietekmē ēkas lietošanas drošumu vai neatbilstību mūsdienu normatīvo aktu prasībām  (jo ēka celta pirms pusgadsimta)  un uzdeva novērst konstatēto bīstamību.

 

Daļa no būvinspektora norādījumiem tika novērsti līdz 2017.gada 1.martam, atbilstoši atzinumā norādītajam. Tomēr, lai novērstu ēkas neatbilstības mūsdienu normatīvo aktu prasībām un uzlabotu iekštelpu vizuālo stāvokli, ir nepieciešami ievērojami ieguldījumi. Tādēļ tika izstrādāts projekts „Īslīces kultūras nama 1.stāva atjaunošana” un iesniegts biedrības “Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā. Augustā tika saņemts Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta apstiprināšanu un finansējuma piešķiršanu.

 

Projekta mērķis ir veikt Īslīces kultūras nama 1.stāva telpu grupu vienkāršoto atjaunošanu, lai nodrošinātu kultūras pakalpojumu  pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību un veicinātu  nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

 

Projektā paredzētās aktivitātes un investīcijas: 

  • kāpņu telpas remonts, durvju nomaiņa;
  • vestibila/ vējtvera pārbūve;
  • jumtiņa virs terases izveide; 
  • gaiteņu un kabineta remontdarbi;
  • lielās zāles grīdas atjaunošana un radiatoru koka aizsargrežģu  izgatavošana, nomaiņa;
  • skatuves sienu atjaunošana; 
  • tualešu atjaunošana un izveide vides pieejamības nodrošināšanai personām ar īpašām vajadzībām, atbilstoši LVS standartiem.

 

Kopējās projekta izmaksas 69 140,09 EUR, publiskais finansējums 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 24 140,09 EUR. Būvdarbi plānoti 2018.gada janvāra un februāra mēnešos.

 

Otra projekta Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošana  pakalpojumu nodrošināšanai” mērķis ir veikt Ceraukstes Tautas nama fasādes atjaunošanu, lai nodrošinātu Ceraukstes pagasta pārvaldes, bibliotēkas un kultūras pakalpojumu  pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību un veicinātu  nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Arī šis projekts tika iesniegts biedrības “Bauskas rajona lauku partnerība” izsludinātajā projektu konkursā un septembrī saņemts Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta apstiprināšanu un finansējuma piešķiršanu.

 

Šajā ēkā iedzīvotājiem ir iespēja saņemt sociālā darbinieka, bāriņtiesas locekļa, nekustamā īpašuma speciālista pakalpojumus, ģimenes ārsta pakalpojumus, pieteikt santehniķa pakalpojumus, veikt nekustamā īpašuma nodokļa un komunālos maksājumus, iesniegt dokumentus pašvaldībai vai vērsties pie Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītāja dažādu jautājumu risināšanā. Ēkas pirmajā stāvā tiek nodrošināti bibliotēkas un kultūras pakalpojumi, pieejama aprīkota Tautas nama zāle un skatuve. Tautas namā darbojās 4 amatieru mākslas kolektīvi:  vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dzirnavnieki”, folkloras kopa “Laukam pāri”, Senioru deju kopa “Sendienas” un Bērnu vokālais ansamblis “Sākumiņš”. Biedrība ”Lauku sieviešu  klubs “Mikslis” šeit organizē dažādus pasākumus, nodarbības. Pateicoties biedrībai, kultūras darba uzlabošanai un pilnveidošanai ir īstenoti  vairāki projekti.

 

Ceraukstes Tautas nams  tika uzbūvēts pirms vairāk kā simts gadiem. Ēkas apsaimniekošana ir apmierinoša, pēdējos gados ir veikti dažādi rekonstrukcijas darbi, apkures nomaiņa, fasādes krāsošana, daļēja aprīkojuma atjaunošana, logu nomaiņa un kosmētiskais remonts, taču ēkas nesiltināšana var paātrināt norobežojošo konstrukciju bojāšanos, samazināsies ēkas un inženiersistēmu kalpošanas laiks. Ēku ķieģeļu mūris raksturojas ar zemu siltuma pretestību, kā rezultātā aizplūst liels siltumenerģijas daudzums. Īpaši paaugstināta siltumenerģijas plūsma tika konstatēta caur ēkas cokola daļu un ārsienām. Ārsienu konstrukcijas ir ar zemu siltuma pretestību. Ēka ir energoneefektīva, siltumenerģijas patēriņš un izmaksas augstas. Ēkai ir liels siltumenerģijas ietaupījuma potenciāls. Plānoto energoefektivitātes pasākumu realizācijas rezultātā siltuma enerģijas patēriņa samazinājums sasniegs 68,96%.

 

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem kvalitatīvu pašvaldības pakalpojumu sniegšanu, pilnvērtīgu kultūras pasākumu organizēšanu, veicinātu  nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu  ir nepieciešams veikt administratīvās ēkas cokola atjaunošanu,  pamatu siltināšanu, fasādes atjaunošanu un siltināšanu, lietus ūdens noteku uzstādīšanu, vēja kastes uzstādīšanu, ēkas bēniņu pārseguma siltināšanu, skatuves grīdas daļas pārseguma siltināšanu no pagraba telpas puses un būvdarbu noslēgumā labiekārtošanas darbus.

 

Kopējās projekta izmaksas 87 280,71 EUR,publiskais finansējums 45 000,00 EUR, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 42 280,71 EUR.

 

Minētie būvdarbi tiks veikti 2018.gada pavasara mēnešos.

 

Jolanta Kalinka,

projektu vadītāja